Hlavní navigace

exPRESS: Vláda uvažuje o snížení odvodů na sociální pojištění

1. 3. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Nové programy pro získání dotací, možná nové úlevy pro zaměstnavatele, kteří odvedou za zaměstnance na sociálním pojištění méně, a především nové zprávy o neuvěřitelných ziscích gigantů. To vše a více přinesl poslední únorový týden roku 2008.

Servery Měšec.cz a Podnikatel.cz mají třetí nejčtenější ekonomické zpravodajství »

Podle lednových statistik monitoringu návštěvnosti NetMonitor tvoří servery Měšec.cz a Podnikatel.cz dohromady třetí největší celek v ekonomickém zpravodajství na české internetové scéně. Oba servery zároveň v začátku letošního roku zaznamenaly rekordy v návštěvnosti.

Finanční server Měšec.cz navštívilo v lednu téměř 400 tisíc reálných uživatelů, což představuje více než 30% meziroční nárůst. Naopak jen šest měsíců provozu stačilo business serveru Podnikatel.cz, aby se přiblížil hodnotě 160 tisíc reálných uživatelů za měsíc a překonal tak i některé zavedené finanční servery. Výsledky vyplývají z aktuálně zveřejněných statistik monitoringu návštěvnosti NetMonitor, které pravidelně zveřejňuje Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR).

exPRESS - Koleje 01
Firmy

Centrum.cz a Atlas.cz potvrdily spojení

Výsledkem transakce je netmediální skupina s celkovým zásahem více než 4 miliony uživatelů v České republice a 1,4 mil. uživatelů na Slovensku, napsaly firmy ve společné tiskové zprávě. Ani spojení portálů Centrum.cz a Atlas.cz ale neohrozí jedničku na českém internetu, Seznam.cz.

ČEZ loni vydělal rekordních 42,8 mld. korun

Předloni přitom vydělal „pouhých“ 28,8 miliardy korun. K rekordnímu výsledku pomohly firmě především vyšší výroba, vyšší ceny elektřiny, akvizice v zahraničí a úspory nákladů.

České spořitelně loni vzrostl zisk o 17 procent

Čistý konsolidovaný zisk tak zvedla na rekordních 12,15 miliardy korun. To je bezmála o dvě miliardy více než v roce 2006.

Brusel potrestal Microsoft. Dostal rekordní pokutu 899 milionů eur

Evropské unii vadí, že Microsoft účtoval svým rivalům vysoké licenční poplatky za přístup ke zdrojovým kódům. Za zneužití dominantního postavení musel Microsoft dříve zaplatit už půl miliardy eur.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Vláda souhlasí se zrušením daňové podpory stravenek 

Pokud poslanecký návrh projde přes zákonodárce a prezidenta, zruší se daňová uznatelnost příspěvků zaměstnavatele na stravenky od 1. července. Firmy si dosud mohou 55 procent z jejich nominální hodnoty odečíst z daňového základu.

Ministr Nečas chce snížit odvody

Týkalo by se to sociálního pojištění, což by znamenalo úlevu jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. Nečas předpokládá, že odvody na sociální pojištění by se mohly snížit až o 3,5 procenta hrubé mzdy. Vidí přitom prostor i pro snížení příspěvku na nemocenské pojištění o 1,9 procenta.

Evropská komise myslí na malé a střední podnikatele

Na přelomu května a června letošního roku chce schválit balík opatření na podporu malých a středních firem pod hlavičkou Evropský zákon na podporu podnikání – Small Business Act. Jeho cílem je mimo jiné navrhnout opatření, která zjednoduší život malých a středních firem, podpoří je v růstu a konkurenceschop­nosti.

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Podnikatelé mohou získat až 75 miliónů Kč na informační systémy

A to v rámci programu ICT a Strategické služby. Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest zahájí příjem registračních žádostí o dotace z tohoto programu 3. března.

Informace o euru na jedné adrese

Ministerstvo financí informovalo o spuštění nových internetových stránek www.zavedenie­ura.cz. Věnují se jak euru obecně, tak především přechodu České republiky na evropskou měnu.

Důvěra podnikatelů v českou ekonomiku klesla

Podle únorového šetření Českého statistického úřadu se ukazatel důvěry podnikatelů oproti loňskému roku snížil o 1,6 bodu, oproti lednu je nižší o jeden bod.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).