Hlavní navigace

exPRESS: Český miliardář Kellner je ve stovce nejbohatších

8. 3. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Všechny důležité byznys zprávy zastínila tento týden jediná. Česko má ve stovce nejbohatších lidí světa své zastoupení. Majetek Petra Kellnera je odhadován na slušných 9 miliard korun. Slovo bohatý může skloňovat i český internet. Rostou zisky a čtvrtina lidí zde utrácí o sto šest.

Boháč Kellner v žebříčku, kde je i Bill Gates »

Česko má svého zástupce v elitní stovce nejbohatších lidí světa. Je jím Petr Kellner. Vyplývá to z aktuálního žebříčku časopis Forbes. Nejbohatším mužem světa je americký investor Warren Buffett, který přeskočil Billa Gatese. Ten nakonec skončil až na třetím místě. Druhé místo obsadil Mexičan Carlos Slim Helú.

Letos poprvé překročil je miliardářů více než tisícovka. Forbes jich ve světě napočítal 1125, loni jich přitom bylo „pouhých“ 946. Největší továrnou na miliardáře se staly Spojené státy (469), následuje je Rusko s 87 miliardáři.

exPRESS - Koleje 01
Firmy

České spořitelně došla trpělivost, podá trestní oznámení kvůli phishingu

To se bude vztahovat na neznámého pachatele, který se podle banky pokouší z klientů vylákat přihlašovací údaje do služby internetového bankovnictví SERVIS 24. Pohár trpělivosti přetekl poté, co se tento týden na internetu objevil seznam 107 klientů České spořitelny a obsahoval údaje o jejich účtech v internetovém bankovnictví z roku 2004.

Podnikatelé mohou hodnotit finanční produkty

Právě probíhá další ročník soutěže Zlatá koruna, kde je zařazena i Cena podnikatelů. Cenu získají produkty pro malé a střední podniky, které se nejlépe umístí v anketě podnikatelů, která je určena pro širokou podnikatelskou veřejnost.

Seznam loni vydělal o třetinu více, přes 600 milionů korun

Hodnota firmy tak podle odhadu Týdne.cz zřejmě překročila deset miliard korun. Hlavní akcionář firmy Ivo Lukačovič dává přednost reinvestici zisku před výplatou dividend.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Spotřebitelské spory bude možné řešit mimosoudně

Mimosoudní řešení sporů bude rychlejší a méně nákladné než klasická soudní cesta. V plánu je takto ročně vyřešit až tři tisíce sporů. Pilotní projekt vyšel ze spolupráce MPO, Hospodářské komory a spotřebitelských organizací.

Pokuta za spam vloni 71krát

Informace Úřad zveřejnil ve Výroční zprávě za rok 2007. Jakýmsi evergreenem v kontrolní agendě Úřadu jsou kamerové systémy. Výroční zpráva konstatuje, že stále častější také je užívání nefunkčních systémů, které mají jen vzbudit zdání sledování.

exPRESS - Koleje 03
Finance

Leasing na českém trhu loni rekordně vzrostl

Podle České leasingové a finanční asociace (ČLFA) vzrostl v loňském roce meziročně o 14,5 procenta na 134,7 miliardy korun, což je nejvíce od roku 2001. Podnikatelům poskytly členské firmy ČLFA úvěry a splátkové prodeje za 18,7 miliardy Kč, což bylo o 54 procent více než předloni.

Čtvrtina Čechů nakupuje na internetu

Češi na internetu nakupují nejvíce bílou a černou techniku. Ze všech sledovaných zemí Češi v čistě internetových obchodech nakupují nejvíce.

Cloud 22 temata

Zahraničnímu obchodu se daří, skončil opět v přebytku

A to ve výši 12,2 miliard korun. V meziročním porovnání je to dvě a půl miliardy korun více. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. Na vysokých číslech měl vliv především přebytek obchodu se stroji a dopravními prostředky.

Ekonomika koncem roku 2007 rostla o 6,6 %

Již po jedenácté rostl HDP v Česku čtvrtletně o více než 6 %. Za celý rok vzrostl hrubý domácí produkt o 6,5 % a zaměstnanost vzrostla o 1,8 %. Vliv na růst HDP měly například zvýšené výkony zdravotnictví v poslední čtvrtině loňského roku a také nadprůměrné opravy silnic.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).