Hlavní navigace

exPRESS: USA srazily dolar, do ekonomiky půjde bilion dolarů

20. 3. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Americká měna zareagovala prudkým poklesem na oznámení FEDu, že do hospodářství pustí další bilion dolarů, který by měl uvolnit úvěrový trh. Evropa se k podobným injekcím staví rezervovaně a sama nic takového zatím neplánuje.

Koruna posílila vůči dolaru. Pomohlo jí bilionové rozhodnutí FEDu

Česká koruna včera výrazně posílila vůči americkému dolaru. Během dopoledne česká měna zpevnila o více než 60 haléřů a překonala hranici dvaceti korun za dolar. V současnosti se kurz pohybuje kolem 19,80 Kč za dolar. Kurz koruny k euru zůstává přibližně na stejné hodnotě, těsně pod 27 korunami za euro.

Prudké oslabení dolaru způsobilo rozhodnutí americké centrální banky (FED), která ohlásila další finanční pomoc ekonomice. Do amerického hospodářství chce FED napumpovat přes bilion dolarů. Uskuteční tak pomocí nákupu státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů.

exPRESS - Koleje 01
Finanční krize

Česká zimní střediska rekapitulují pokles tržeb

V hlavních českých zimních střediscích zaznamenaly letos zimní dovolené velké propady. Důvodem je současná ekonomická krize, hlásí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur na základě prvního výzkumu letošní zimní sezony.

Hlavní problém při prodeji podniků? Nedostatek času, shodují se firmy

Hospodářská krize změnila přístup k prodeji firem. Podnikatelé, kteří plánují svoji společnost prodat, musí věnovat více pozornosti přípravné fázi, jednat rozhodněji a s větší flexibilitou. Vše navíc potřebují zvládnout v časovém úseku, jehož délku nemají možnost příliš ovlivnit.

Škodovka zase jede na plný plyn. Pomohlo jí německé šrotovné

Automobilce Škoda Auto pomohlo zavedení šrotovného v sousedním Německu. Díky tomu nyní automobilka vyrábí motory a převodovky v maximální možné kapacitě.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Termín podání daňového přiznání lze odložit

Zákon o správě daní a poplatků určuje povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů do konce třetího kalendářního měsíce po skončení zdaňovacího období. Letos tento den připadá na úterý 31. března.

Skláři odvolali demonstraci. Vláda splnila jejich požadavky

Odborový svaz zaměstnanců průmyslu skla a porcelánu v úterý v návaznosti na schválení novely insolvenčního zákona a pomoci pro skláře odvolal demonstraci plánovanou na 30. března.

Nečas poskytne podnikatelům, kteří pošlou zaměstnance na školení, přes 3 miliardy korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo projekt, který by měl podnikatelům přinést 3,3 miliardy korun a současně by měl pomoci udržet až 70 000 pracov­ních míst.

Spotřební daně se u benzinu a nafty nezmění

Poslanci ve středu nepodpořili návrh sociální demokracie na snížení sazeb spotřební daně u benzinu a nafty. Návrh počítal se snížením sazby o 2,50 Kč za litr benzinu a o dvě koruny za litr nafty. Návrh neprošel o dva hlasy, přestože jej podpořil i poslanec ODS Vlastimil Tlustý.

Anketa

Jaké máte zkušenosti s finančním úřadem?

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Hospodářská komora bezplatně vyřídila už 54 tisíc podnikatelských do­tazů

Informační místa pro podnikatele, které provozuje Hospodářská komora České republiky s Ministerstvem průmyslu a obchodu, jsou úspěšná a budou pokračovat. Do konce roku 2008 vyřešila informační místa na 54 tisíc podnikatelských dotazů týkajících se zahájení nebo provozování podnikání.

školení červen 22 - tip do článku

Michelinské hvězdy odhaleny

Domácí kuchaři, restaurace i jejich hosté už mají jasno, kdo si vysloužil michelinskou hvězdičku neboli kuchařského Oscara. Svou michelinskou hvězdu z loňského roku obhájila Restaurace Allegro v pražském hotelu Four Seasons pod vedením italského šéfkuchaře Andrey Accordiho.

Podnikatelé vítají čtyři miliardy korun pro ČMZRB

Navýšení o další čtyři miliardy korun, které získala Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB), je pozitivním krokem vlády, který jedině vítáme, říká Břetislav Ošťádal, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP).

Následujte nás

Jste uživateli sociální sítě Facebook.com či mikroblogovacího systému Twitter.com? Přidejte si nás. Získáte tak exkluzivní informace s předstihem. Prostřednictvím obou služeb zároveň pravidelně vyzýváme čtenáře ke spolupráci na redakčním obsahu, staňte se jedním z nich.

Facebook - follow us

Twitter - follow us

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).