Hlavní navigace

Gustav Slamečka v čele ČD Cargo

23. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešním dnem nastupuje do funkce představenstva společnosti ČD Cargo nově jmenovaný předseda představenstva Gustav Slamečka. Jeho úkolem je vypracovat strategii rozvoje ČD Cargo. A to včetně expanze na zahraniční trhy. Ta by měla vést k posílení konkurenceschop­nosti českého nákladního dopravce v rámci evropského přepravního trhu.

Jedním z kroků může být i zvažované spojení se slovenským nebo polským nákladním dopravcem. Zkušenosti Gustava Slamečky z finančnictví, obchodu a dopravy zde budou velkou výhodou. Působil totiž jako manažer v několika soukromých společnostech na Slovensku a od roku 1997 do roku 2007 pracoval v manažerských pozicích pro pražskou pobočku nizozemské banky ABN-AMRO. V roce 2007 nastoupil jako ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury. O dva roky později se stal náměstkem ministra dopravy a následně ministrem dopravy v úřednické Fischerově vládě.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).