Hlavní navigace

HK: K problému možného zdražení elektřiny

13. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hospodářská komora České republiky vnímá problém možného zdražení elektřiny v roce 2011 a v následujících letech jako velmi vážný a ohrožující české podnikatele. Současné připojování dalších fotovoltaických elektráren do distribuční sítě naznačuje, že zejména vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám, které investorům umožňují jejich výstavbu, bude do konce letošního roku připojeno výkonově cca 1600 MW. Lze tedy očekávat nárůst příspěvku na výkup elektřiny z fotovoltaiky ze současných 166 Kč/MW na cca 520 Kč/MW. Jestliže nebudou přijata okamžitá opatření, mohlo by dojít k jejímu navýšení o více než 10 %.

Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských svazů provedly analýzu dopadů možného navýšení ceny elektrické energie do konkurenceschop­nosti firem a došly k názoru, že není možné připustit zdražení elektřiny maximálně o 5 %, informuje Hospodářská Komora. Současně od Vlády ČR očekává rychlé a razantní řešení vzniklé situace, a to tak, aby v roce 2011 a v následujících letech nedošlo k ohrožení podnikání v České republice.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).