Hlavní navigace

Holešovická tržnice: Kulturní památka stále v obležení vietnamských stánkařů

25. 4. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

(FOTOGALERIE) Místo s historií zatím stále okupují vietnamští stánkaři. Zašli jsme se podívat, jak probíhá jejich postupné stěhování.

Holešovická tržnice v Praze je kulturní památkou od roku 1993. Od té doby se však na jejím stavu nezměnilo téměř nic. Budovy chátrají a areál skomírá. 

To by se však mělo změnit. Majitel objektu, tedy hlavní město, chystá celkovou rekonstrukci areálu. V těchto dnech by měli promenádu uprostřed areálu opouštět vietnamští stánkaři, kteří zde mnohdy bez platných smluv obchodují. Ukončit provoz by měl i nevěstinec. 

Historie 

Původně byla na místě Holešovické tržnice jatka. Přesněji Ústřední jatka královského města Prahy. Slavnostního otevření se dočkala 1. července 1895. V roce 1921 zde byla založena Řeznicko – uzenářská banka. Po ukončení provozu v roce 1983 byla jatka přeměněna na tržnici.

Čtěte také: Oživili brownfieldy. Jsou za tím investice, moře práce a silná motivace

Změna do 10 let?

Kromě vietnamské tržnice se v areálu nachází celá řada dalších obchodů a služeb. Praha však nyní chystá celkovou revitalizaci, která by podle předběžných odhadů měla trvat až 10 let. Na místě Holešovické tržnice by měly být obchůdky, restaurace a také místa pro volnočasové aktivity. 

Zavítali jsme do areálu Holešovické tržnice s objektivem. Nahlédněte s námi do míst, která stále ještě okupují vietnamští prodejci a stánkaři. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).