Hlavní navigace

Hospodářská komora pozvala podnikatele na Business Club

20. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oracle Business Club včera vpodvečer odstartoval podnikatelská klubová setkání organizovaná Hospodářskou komorou České republiky a jejími partnery. Milan Sameš a Michel Clement ze společnosti Oracle Czech se shodli, že segment malých a středních podniků je pro jejich firmu důležitý a nenahraditelný.

Tématem setkání byl e-Government. Pozvaný host ze státní správy, Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, však nedorazil. Slova se tedy ujal Edvard Kožušník, spojený s iniciativou eStat. Připomenul, že byrokracie není pouze nepřítelem podnikatelů, ale je tu i pro podnikatele. Požadavek podnikatelů na moderní státní správu je však oprávněný.

Tajemník úřadu Hospodářské komory ČR Vladimír Šiška také upozornil na nově připravovanou službu, o které komora jedná s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Jde o mimosoudní řešení sporů mezi podnikateli. Připomněl i spolupráci komory na novele živnostenského zákona. Upozornil, že jediná volná živnost může ulevit podnikatelům, kteří se ucházejí o státní zakázky. Dosud mohli být vyřazeni třeba jen proto, že neměli ten správný živnostenský list na volnou živnost.

Z hlediska e-Governmentu je podle Vladimíra Šišky důležité, aby podnikatelé přesně věděli, co mohou po státní správě požadovat. Mezi malými a středními podniky by se také měla zvýšit poptávka po nástrojích e-Governmentu, včetně specializovaných softwarových řešení.

Hospodářská komora plánuje pořádat podobná setkání podnikatelů nad aktuálními tématy pravidelně. Připravuje například setkání zaměřené na společenskou zodpovědnost firem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).