Hlavní navigace

Hospodářská komora pozvala podnikatele na Business Club

Sdílet

Oracle Business Club včera vpodvečer odstartoval podnikatelská klubová setkání organizovaná Hospodářskou komorou České republiky a jejími partnery. Milan Sameš a Michel Clement ze společnosti Oracle Czech se shodli, že segment malých a středních podniků je pro jejich firmu důležitý a nenahraditelný.

Tématem setkání byl e-Government. Pozvaný host ze státní správy, Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, však nedorazil. Slova se tedy ujal Edvard Kožušník, spojený s iniciativou eStat. Připomenul, že byrokracie není pouze nepřítelem podnikatelů, ale je tu i pro podnikatele. Požadavek podnikatelů na moderní státní správu je však oprávněný.

Tajemník úřadu Hospodářské komory ČR Vladimír Šiška také upozornil na nově připravovanou službu, o které komora jedná s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Jde o mimosoudní řešení sporů mezi podnikateli. Připomněl i spolupráci komory na novele živnostenského zákona. Upozornil, že jediná volná živnost může ulevit podnikatelům, kteří se ucházejí o státní zakázky. Dosud mohli být vyřazeni třeba jen proto, že neměli ten správný živnostenský list na volnou živnost.

Z hlediska e-Governmentu je podle Vladimíra Šišky důležité, aby podnikatelé přesně věděli, co mohou po státní správě požadovat. Mezi malými a středními podniky by se také měla zvýšit poptávka po nástrojích e-Governmentu, včetně specializovaných softwarových řešení.

Hospodářská komora plánuje pořádat podobná setkání podnikatelů nad aktuálními tématy pravidelně. Připravuje například setkání zaměřené na společenskou zodpovědnost firem.