Hlavní navigace

Kalamity přicházejí většinou o víkendech

20. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V naprosté většině případů pustošily majetek ničivé živly o víkendech. K tomuto zjištění došla Česká pojišťovna, která analyzovala všechny živelní kalamity na území ČR od počátku roku 2008. První kalamitu v roce 2008 přinesla vichřice Emma o víkendu 1. a 2. března. Nejvíce zasaženými oblastmi v České republice byly jižní Morava, východní, střední a jižní Čechy. V červnu 2009 a v následujících dvou prázdninových měsících zasáhlo území ČR hned několik živelných událostí. Šly v těsném sledu za sebou a velká část z nich se kumulovala na dva víkendy – 26. a 27. června a na sobotu 4. července.

O víkendu zaútočily rovněž první letošní povodně v květnu. Nejvíce zasaženými kraji byly Moravskoslezský – Frýdecko-Místecko, Karvinsko a Přerovsko – a také Olomoucký a Zlínský. V srpnu se živly přemístily do Čech. A řádily, jak jinak, než o víkendu. První srpnový víkend postihly povodně a záplavy hlavně oblast severních Čech. Poslední kalamitní víkend pak byl ve znamení vichřice a krupobití. Tentokrát zasáhly především hlavní město Prahu a blízké okolí.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).