Hlavní navigace

Kritéria získání veřejné zakázky? Nově mezi ně může patřit i zaměstnání vězňů

28. 7. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zaměstnání stávajícího či bývalého vězně jako podmínka získání veřejné zakázky? Od nynějška to bude možné.

Ministerstvo spravedlnosti připravilo ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a ministerstvem pro místní rozvoj metodický pokyn, který umožní stanovit jako podmínku pro získání zakázky zaměstnání vězně.

Zaměstnání vězňů jako kritérium zakázek

Metodický pokyn, který přichystala ministerstva, dává zadavatelům veřejných zakázek nově možnost stanovit zaměstnání určitého počtu odsouzených ve výkonu trestu odnětí svobody nebo osob se záznamem v rejstříku trestů jako zvláštní podmínku plnění veřejné zakázky nebo jako jedno z kritérií posuzované kvality.

Čtěte také: Hledáte ideálního pracovníka? Co třeba zkusit vězně?

Metodika obsahuje praktické rady a postupy pro zadavatele veřejných zakázek včetně popisu konkrétních kroků, které musí provést při svém rozhodování o vhodnosti zahrnutí těchto podmínek nebo kritérií do zadávací dokumentace. Součástí jsou také názorné ukázky zadávacích řízení. Materiál se bude dále upravovat podle potřeb aplikační praxe. Jsem velmi rád, že veřejní zadavatelé budou mít nově tuto možnost, která inspiruje subjekty nejen veřejného prostoru, ale svým příkladem podpoří i zaměstnávání vězňů v sektoru soukromém, uvedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).