Hlavní navigace

Limit pro registraci k DPH asi zůstane na milionu

30. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Strašák v podobě zúžení skupiny podnikatelů neplatících DPH je ještě daleko. Díky nespuštění jednoho inkasního místa se navrhuje ponechat milionový limit.

Od ledna 2015 má být zúžen limit pro přihlašování k dani z přidané hodnoty. Místo současné výše obratu 1 milion korun se má povinným plátcem DPH stát každý, kdo překročí hranici 750 000 korun. Tato úprava ale zřejmě vstoupí v platnost později než je plánováno. V připomínkovém řízení je totiž novela zákona o DPH a v ní se navrhuje, aby byl milionový limit ještě zachován. Souvisí to s tím, že se k 1. lednu 2015 nespustí takzvané jedno inkasní místo. Pokud bude návrh schválen, bude i nadále platit, že plátcem DPH stává osoba povinná k dani při překročení limitu obratu 1 milion korun za předchozích nejvýše 12 kalendářních měsíců.

Připomeňte si: Už letos dobře počítejte, od příštího roku vám hrozí placení DPH

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

Pokud dojde k překročení limitu obratu, dnes i po Novém roce jednoho milionu korun, subjekt musí podat přihlášku k registraci svému místně příslušnému finančnímu úřadu do 15-ti dnů od konce měsíce, v němž byl limit překročen a plátcem DPH se stává od prvního dne třetího měsíce následujícího po překročení limitu obratu. Zdaňovací období pro plátce DPH s obratem za předcházející kalendářní rok do 2 milionů je kalendářní čtvrtletí.

Psali jsme: Ohlášené daňové změny se nekonají, některé přijdou s ročním zpožděním

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).