Hlavní navigace

Stahujte aktualizované Přehledy o příjmech a výdajích všech pojišťoven a ČSSZ

9. 1. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Zdravotní pojišťovny i ČSSZ aktualizovaly Přehledy o příjmech a výdajích za rok 2016. Podnikatel.cz je má k dispozici všechny na jednom místě.

Osoby samostatně výdělečně činné mají povinnost podávat každoročně Přehledy o příjmech a výdajích. A to jak zdravotní pojišťovně, u které jsou pojištěny, tak také České správě sociálního zabezpečení.

Oba přehledy, jak pro ČSSZ, tak pro zdravotní pojišťovnu, je nutné odevzdat nejpozději do jednoho měsíce od doby, kdy měli podnikatelé podat daňové přiznání. OSVČ bez daňového poradce musí letos přehledy odevzdat nejpozději do úterý 2. května. Pokud OSVČ použijí služeb daňového poradce, musí přehledy podat do úterý 1. srpna. Do konce dubna ale musí tuto skutečnost doložit místní správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Přehledy mají za povinnost podat i OSVČ, které nemusí odevzdat daňové přiznání. Přehled pro ČSSZ musí odevzdat do pondělí 31. srpna, a přehled pro zdravotní pojišťovnu dokonce již do pondělí 10. dubna.

Odevzdat do Bez rizika sankcí lze odevzdat ještě
OSVČ bez daňového poradce 3. dubna 10. dubna
OSVČ s daňovým poradcem 3. července 12. července

Přehledy pro Českou správu sociálního zabezpečení:

Přehledy všech zdravotních pojišťoven: 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).