Hlavní navigace

Nestíháte podat daňové přiznání? Povinnost můžete odložit

28. 3. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Na podání daňového přiznání zbývají poslední dny. Jestliže poplatník svou daňovou povinnost nestíhá, může ji s klidem odložit. Jak na to?

Začátek dubna se kvapem blíží. OSVČ, které zatím nevyřešily daňové přiznání, by si měly pospíšit. Nejzazší termín 3. dubna, kdy by mělo být přiznání podáno, se týká těch poplatníků, kteří nevyužívají služeb daňového poradce.

Čtěte, jak správně zaplatit daň z příjmů. Máme čísla účtů všech berňáků

Může se však jednoduše stát, že poplatník ani tento termín není schopen stihnout. Nabízí se možnost daňovou povinnost odložit. 

Důvody k odložení podání daňového přiznání

Důvodů k odsunutí podání daňového přiznání může být hned několik. Chybí všechny doklady, které je třeba k přiznání doložit. Není zpracované účetnictví anebo poplatníkovi vychází příliš velká daňová povinnost, kterou není schopen v danou chvíli uhradit.

Odložit termín podání daňového přiznání může daňový poplatník tak, že zplnomocní daňového poradce, který za něj daňovou povinnost vyřeší. A to nejen zpracování, ale i podání daňového přiznání na finanční úřad. 

Poplatník, který využívá služeb daňových poradců, má totiž na daňovou povinnost čas až do pondělí 2. července. Přehledy o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení pak musí  odevzdat nejpozději do středy 1. srpna

Finanční úřad musí o odložení vědět

Pokud však chce poplatník daňovou povinnost odložit a využít služeb daňového poradce, má přeci jen jednu povinnost. Tuto skutečnost musí doložit na příslušný finanční úřad do úterý 3. dubna. Stejně tak musí o skutečnosti informovat ČSSZ a zdravotní pojišťovnu. Zde má čas do 30. dubna. 

S odkladem pomůže Podnikatel.cz

Odložit podání přiznání k dani pro fyzické osoby až na červenec 2018 můžete jednoduše i s pomocí serveru Podnikatel.cz. Využít jednoduchou službu je možné nejpozději do 3. dubna, kdy musí finanční úřad o skutečnosti, že chcete využít služeb daňového poradce, vědět. Ani o tuto povinnost však není třeba se starat. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).