Hlavní navigace

Nový hit v internetových obchodech, na dračku jdou e-cigarety

2. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.sxc.hu
Touha kuřáků přestat se svým zlozvykem nahrává novému segmentu trhu. Na internetu rostou prodeje e-cigaret a vznikají e-shopy, které se věnují jejich prodeji.

Prodeje e-cigaret přes internet zažívají v poslední době žně. Nárůst tržeb u elektronických cigaret hlásí jak velké e-shopy, tak menší obchody, které se specializují právě na e-cigarety. Nárůst zájmu o e-cigarety hlásí i společnosti, které se věnují zakládání e-shopů, počet specializovaných e-shopů s e-cigaretami se totiž nestále zvyšuje.

E-cigarety prodávají i velcí hráči

Ilustrační obrázek
Autor: www.sxc.hu

Touha přestat kouřit nahrává prodejům e-cigaret.

Poptávka po zákládání e-shopů s e-cigaretami začala narůstat před těmi lety. Eletronické cigarety se v té době prodávaly především v obchodech s vodními dýmkami, fajfkami, doutníky nebo šlukovkami. Největší nárůst zájmu o založení samostatných e-shopů s elektronickými cigaretami jsme zaznamenali koncem roku 2011. Nárůst poptávek v tomto oddělení se v této době zvýšil o 80 %. V současné době počet e-shopů neroste již tak výrazně, jejich obrat se však meziročně zvýšil více než trojnásobně, uvedl Radek Havlík, výkonný ředitel společnosti NetDirect, která se zabývá výrobou e-shopů.

Čtěte také: Hitem internetových nákupů se stává oblečení, pořízují si ho i muži

Na zvýšenou poptáku po e-cigaretách zareagovali i velcí hráči na internetovém trhu. Například na serveru Aukro.cz se měsíčně prodá až 7 tisíc e-cigaret. Aukro.cz proto založilo samostatnou kategorii s elektronickými cigaretami. Největší zájem o e-cigarety, dokonce větší než před Vánoci, zaznamenáváme v lednu. Lidé je totiž vyhledávají a nakupují kvůli novoročním předsevzetím, mezi které skoncování s kouřením patří velmi často, dodala Michaela PapežováAukro.cz

Obchodní galerie Mall.cz zase začala elektronické cigarety prodávat v květnu loňského roku a jak uvádí mluvčí Mall.cz Michala Gregorová, prodeje mají setrvale mírně stoupající tendenci. Měsíčně nyní Mall.cz prodáva stovky kusů elektronických cigaret. Zájem kulminoval samozřejmě v prosinci, kdy byly e-cigarety letošním oblíbeným vánočním dárkem a a kdy se prodalo trojnásobně více oproti obvyklému stavu. Po Vánocích se prodeje vrátily na zhruba předvánoční úroveň, doplnila serveru Podnikatel.cz Gregorová.

Čtěte také: Chcete založit e-shop? Víme 5 druhů zboží, se kterými jen těžko uspějete

Cena e-cigaret klesla o třetinu

Rostoucímu zájmu o e-cigarety nahrává též fakt, že jejich cena klesá. Nákupní rádce Heureka.cz registruje u nejoblíbenějších typů elektronických cigaret zlevnění až o třetinu. Ruku v ruce s tím se snížila i průměrná cena nákupu e-cigaret, a to 40 %. Na první příčce oblíbenosti na Heuréce v kategorii elektronické cigarety se drží cigareta eGo-CE4 1100 mAh, následuje eGo-W 1100 mAh a Joyetech eVic, uzavřel Kamil Demuth z nákupního rádce Heureka.cz.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).