Hlavní navigace

Obchod s módou Marks & Spencer otevře v Česku samostatné prodejny s jídlem

8. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sázka na potraviny se řetězci Marks & Spencer v Česku vyplatila. Ředitel české pobočky naznačil, že obchod s módou teď otevře samostatné prodejny s jídlem.

Potraviny táhnou u Marks and Spencer za silný provaz. Česká pobočka tohoto řetězce s módou a také potravinami se rozhodla pro otevírání nových prodejen, které budou zaměřeny výhradně na jídlo. V rozhovoru pro týdeník Marketing & Media (MaM) to uvedl marketingový ředitel české pobočky Zdeněk Hašek.

Naší prioritou je otevírat simply food stores by M&S, tedy specializované prodejny potravin. Zatím hledáme vhodné prostory, uvedl Hašek pro MaM. 

Ten zároveň přiznal, že například prodejna M&S na pražském Smíchově vydělala na prodeji jídla více než samotném prodeji oblečení. V Británii, tedy mateřské základně této značky, je větší poměr jídla vůči oblečením již potvrzeným pravidlem. Pohybuje se v poměru 60 ku 40 ve prospěch potravin. U nás je to podle Haška zatím 2 ku 1 ve prospěch oblečení. 

I přesto očekává podobný trend, který nyní značka podpoří otevřením samostatných prodejen. K tomu chystá Marks and Spencer pro příští rok plnohodnotný e-shop. Ceny by navíc měly jít výrazně dolů. Cena bude férovější a tím se zvedne pravděpodobnost, že zákazník si výrobek koupí za plnou cenu, uvedl pro MaM Hašek, přičemž zároveň zdůraznil, že v souladu s tím ubyde i slevových akcí. 

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).