Hlavní navigace

Obchody otevřely. Tvoří se před vašimi oblíbenými markety s nábytkem fronty?

4. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Karel Choc, podle licence: Rights Managed
V rámci postupného rozvolnění se opět mohly otevřít všechny obchody a restaurace. Musí však dodržovat jasná pravidla. Jak to vypadá před obchody s nábytkem?

Od čtvrtka se uvolnila některá protiepidemická opatření a podnikatelé opět mohou přijímat zákazníky ve svých provozovnách. Při své činnosti však budou muset dodržovat určitá pravidla, která stanovila vládní opatření.

Od včerejšího dne mohou otevřít všechny obchody a navíc už neplatí omezení otevírací doby a zákaz otevření v neděli a o svátcích. Všechny obchody nicméně musí i nadále nepřipustit vevnitř více zákazníků, než je 1 zákazník na 15 m2 prodejní plochy. 

V případě provozovny s prodejní plochou menší než 15 m2 se toto omezení nevztahuje na dítě mladší 15 let doprovázející zákazníka a na doprovod zákazníka, který je držitelem průkazu osoby se zdravotním postižením. U ostatních provozoven se toto omezení nevztahuje na dítě mladší 6 let doprovázející zákazníka.

Obchodníci dále musí aktivně bránit tomu, aby se zákazníci zdržovali v kratších vzdálenostech, než jsou 2 metry, nejde-li o osoby ze společné domácnosti, a zajistit řízení front čekajících zákazníků, a to jak uvnitř, tak před provozovnou. Zároveň je stanoveno, že zákazník, který je držitelem průkazu osoby se zdravotním postižením, má právo přednostního nákupu.

Jak to aktuálně vypadá před obchody a nábytkem a hobby produkty? Tvoří se před nimi dlouhé fronty? Odpoví galerie. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).