Hlavní navigace

Pod stan za stejnou cenu jako loni, slibují kempaři. Sezona pomalu začíná

5. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: http://www.isifa.com
Obliba kempování mezi Čechy opět pomalu stoupá. V letošní sezoně si za pobyt pod stanem či v karavanu nepřiplatí. Provozovatelé kempů služby nezdraží.

V České republice je téměř 500 kempů, které nabízí více než 48 000 míst pro stany a karavany. Někteří provozovatelé díky příznivému počasí zahájili sezonu už v březnu, jiní se na ní chystají právě v těchto dnech. Ceny za služby se nijak zvlášť zvyšovat nebudou.

Čtěte také: Provozovatelé kempů jsou v bludném kruhu. Najdou cestu ven?

Ilustrační obrázek.
Autor: http://www.isifa.com

Kempaři slibují, že své služby nezdraží. 

Loňský rok byl meziročně dobrý, ale když to vezmu pár let zpátky, tak je to velký podprůměr, prozradil pro Českou tiskovou kancelář předseda Asociace kempů ČR Bohumil Starý.

Nejen neměnné ceny, ale také řada novinek má přilákat české rekreanty. V Karlovarském kraji letošní sezona nabídne nové chatky a modernizované sociální zařízení. Středočeské kempy měly plné ruce práce s obnovením břehů a vybavení po loňských povodních. Turisty lákají například na půjčovny kol, nebo večerní kulturní akce. 

Mohlo by vás zajímat: Když na mateřskou či rodičovskou dovolenou nastupuje otec

Pestřejší program pro české rekreanty připravují také kempy na Vysočině. Návštěvnost se snažíme ovlivňovat pestřejší nabídkou ubytovacích zařízení, sportovním a kulturním vyžitím, prozradila pro Podnikatel.cz Hana Veselá z Autokempu Seč Pláž. Pozadu nezůstává ani sever Čech. Pro nárůst počtu turistů se rozšiřuje například Hamr na Jezeře na Českolipsku.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).