Hlavní navigace

exPRESS: Podaří se vládě vzkřísit venkov?

12. 4. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Vláda chrlí jednu reformu za druhou. Tentokrát představila reformu zemědělské politiky, podle které se podnikatelům na venkově bude dařit lépe. Trochu odvážné tvrzení na to, že prakticky ve většině vesnic se běžný podnikatel neuživí. Nechme se překvapit.

Podnikatel.cz odměnil registrované aktivní diskutující »

Business server Podnikatel.cz odměňuje za aktivitu. Každý měsíc získají tři nově registrovaní čtenáři knihu (obchod a podnikání, marketing, finance, management) ZDARMA. Kromě nové registrace je podmínkou k získání ceny také smysluplná odpověď v jednotlivých diskusních vláknech.

K registraci stačí pouze vyplnit celé jméno a aktivní email přímo na stránkách serveru.

Přejít na registrační formulář »

Business server Podnikatel.cz už zná první 3 výherce. Jsou jimi:

  1. Tomáš Kouba
  2. Csaba Botoš
  3. Dana Mráčková
Výherci získávají knižní ceny nakladatelství Computer Press:

Další informace o výhrách naleznete ZDE.

exPRESS - Koleje 01
Firmy

Společnost Exim Tours sesadila Čedok

Obrat Exim Tours se loni vyšplhal na 3,3 miliardy korun. „Výsledky byly ovlivněny přílivem klientů, ale zejména jejich zvýšenými výdaji za dražší zájezdy,“ cituje E15 obchodního a marketingového ředitele společnosti Jana Koláčného.

Česká spořitelna spustí ve svém internetovém bankovnictví e-faktury

Ty se budou vztahovat k fakturám od energetických společností, vodáren nebo operátorů. Banka chce společnostem umožnit zasílání jejich faktur elektronickou cestou přímo do internetového bankovnictví klientů.

Makro zvýšilo tržby o miliardu, chystá výstavbu další prodejny

O jednu miliardu korun na 39,3 miliard korun zvýšila své tržby společnost Makro Cash&Carry ČR, která v Česku provozuje 12 velkoobchodních center pro podnikatele. Podle údajů v informačním systému EIA navíc vyplývá, že společnost chce po více než dvou letech stavět další prodejnu. Nový velkoobchod by měl stát v Ostravě-Pustkovci.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Venkov, nejlepší místo pro život i podnikání

Ministr zemědělství Petr Gandalovič představil Reformu zemědělské politiky. Její motto zní: Venkov, nejlepší místo pro život i podnikání. Ministerstvo mluví jednak o domácí zemědělské politice, která by měla mj. směřovat k podpoře konkurenceschop­nosti, ale také o zahraniční zemědělské politice plynoucí z členství Česka v Evropské unii.

Nečas: Zelené karty snad od 1.1.2009

Podle informací ministra každopádně nebude možné, aby kartu získal občan z kterékoliv země. Ministerstvo destinace, které připadají v úvahu, určí vyhláškou. Zelené karty mohou zlegalizovat pobyt v Česku také cizincům, kteří zde již pracují, ale zatím nelegálně.

Podnikatelé si mohou vybrat, kde chtějí pobočku proexportní agentury

Dosud má CzechTrade ve třiceti zemích světa celkem 33 zastoupení a plánuje otevřít další. Nejnověji otevřenými kancelářemi jsou jedna čínská a jedna vietnamská v loňském roce. Nové pobočky chce agentura podřídit zájmu podnikatelů a otevřít je tam, kam reálně exportují a kde bude o pobočky a jejich služby tedy skutečně zájem.

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Vichřice může znamenat konec podnikání

Podle České pojišťovny jsou častými riziky, které podnikatele v posledních třech letech ohrožují, také živelné události. Ty postihly téměř 130 tisíc podnikatelů, od kterých pojišťovna obdržela hlášení pojistných událostí. Na prvním místě stojí orkán Kyrill, v žebříčku viníků největších škod ho následují sněhy a záplavy.

Nezaměstnanost klesá, počet volných míst roste

Dokonce se jedná o nejvýraznější meziroční pokles od začátku sledování. Nezaměstnanost se tedy v březnu pohybovala na 5,6 %. Nižší nezaměstnanost ale provází růst počtu volných pracovních míst. Těch je k dispozici asi 151 tisíc, což je nejvyšší počet od začátku sledování.

České firmy nevěří v konkurences­chopnost svých zaměstanců v zahraničí

Manažeři téměř tří čtvrtin firem v Česku nevěří tomu, že by jejich zaměstnanci obstáli na zahraničním trhu práce. Drtivá většina zaměstnanců nemůže ve vyspělých zahraničních ekonomikách zastávat obdobné posty jako doma, myslí si přes 70 procent manažerů oslovených při výzkumu Vysoké školy ekonomické v Praze.

Jak trávíte víkend?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).