Hlavní navigace

Podnikatelé mohou získat dotaci na moderní technologie

9. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počínaje dneškem mohou podnikatelé podávat elektronické žádosti o podporu zakládání a rozvoje vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů a center pro transfer technologií. Podporováno je rovněž vytváření sítí business angels. Business angel je individuální investor využívající vlastní kapitál na financování perspektivních malých a středních podniků s výrazným růstovým potenciálem.

Projekt, který obsahuje stavební práce, může obdržet podporu 5–300 milionů korun. Pro projekty bez stavebních prací je rozhraní 1–30 milionů korun. Čtěte více: Evropská dotace – účinná finanční injekce?

Zlepšení spolupráce mezi výzkumem a podniky představuje zásadní růstový potenciál pro českou ekonomiku, říká k programu Alexandra Rudyšarová z agentury CzechInvest, která provádí administraci dotací.

O dotaci mohou žádat zejména podnikatelé, sdružení podnikatelů, obce, kraje, vysoké školy, veřejné výzkumné instituce.

Žádosti se přijímají až do konce července 2009. V programu Prosperita se rozdělují 4 miliardy korun. Program je součástí operačního programu Podnikání a inovace (OPPI).

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).