Hlavní navigace

Podnikatelé z postižených oblastí mohou žádat o snížení všech záloh, i zpětně

25. 6. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Aktualizováno: Doplněn návod, jak o snížení požádat (25. 6. 2021 17:42)
Podnikatelé z oblastí postižených ničivou bouří mohou využít úlev, kterými na nepříznivou situaci reaguje resort financí.

Ministryně financí Alena Schillerová informovala na svém twitterovém profilu o úlevách, které se týkají podnikatelů z postižených oblastí. 

Ulevíme místním podnikatelům, aby je kromě starostí s napáchanými škodami nestresovaly ještě daně. Získají možnost jednoduše zažádat o snížení všech záloh, a to i zpětně. V takových případech jim finanční správa vrátí i zálohy zaplacené například v červnu, informuje Schillerová. 

Jak o pomoc zažádat?

Poplatníci, kteří byli dotčeny mimořádnou událostí, mohou o snížení záloh zažádat u svého místně příslušného správce daně. Bude se to týkat záloh, které byly splatné i k 15. červnu 2021. 

NL Podnikatel do mailu

Žádat bude možné prostřednictvím formuláře k tzv. generálnímu pardonu, který bude dostupný od pondělí na webu Financnisprava.cz. V současné době ještě ladíme, jak přesně žádost bude vypadat, po víkendu bude jasněji. Je možné, že bude připraven i jednoduchý online formulář, řekla serveru Podnikatel.cz Zuzana Mašatová, mluvčí Finanční správy. 

Další úleva i pro plátce DPH

Další úleva se týká plátců DPH. Důležitá informace pro  plátce DPH: Automaticky odložíme platby a podání přiznání k DPH, které je jinak splatné dnes, a to formou prominutí sankcí z pozdního podání a pozdní platby. Postižení z ostatních regionů mohou žádat individuálně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).