Hlavní navigace

exPRESS: Prodej ČSA se protahuje, vítěz bude známý až v září

26. 6. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Výsledek nejostřeji sledované privatizace se posouvá. Vítěz výběrového řízení na nového vlastníka ČSA bude znám až v září. Dostane stát za ČSA skutečně tolik, kolik bylo v plánu?

Uzávěrka 2. kola výběrového řízení na koupi ČSA se posouvá, vítěz bude známý v září »

Meziresortní komise pro privatizaci Českých aerolinií souhlasila s posunutím termínu na předložení nabídek koupě státního podílu akcií ve společnosti, a to na 15. září 2009. Původní termín měl vypršet koncem července. Důvodem prodloužení byla snaha poskytnout dostatek času zájemcům pro ohodnocení společnosti a pro přípravu nabídek, informuje Ondřej Jakob, tiskový mluvčí Ministerstva financí České republiky. A dodává: Ministerstvo financí do 30. září předloží vládě výsledek druhého kola výběrového řízení a vláda následně rozhodne o vítězi veřejného výběrového řízení.

V něm zůstali už jen dva uchazeči, konsorcium Unimex a Travel Service a letecká společnost Air France-KLM. Ti ostatně o odklad sami požádali, aby se dostatečně seznámili s ekonomickou situací Českých aerolinií. Ministerstvo financí vyhlásilo výběrové řízení na nového majitele Českých aerolinií letos v únoru, a to jako dvoukolové.

exPRESS - Koleje 01
Finanční krize

SkyEurope Airlines dluží dodavatelům 60 milionů eur, požádaly o ochranu před věřiteli

SkyEurope Airlines jsou v režimu ochrany před věřiteli. Rozhodl tak na návrh firmy bratislavský okresní soud. Společnost, která dluží za loňský rok dodavatelům 60 milionů eur, chce prý získat čas na restrukturalizaci a jednání s investory.

Čeští pivovarníci v loňském roce ztráceli, Budvar produkci naopak navýšil

Produkce českých pivovarů v loňském roce klesla o půl procenta a spotřeba klesla o více než jedno procento. To však netrápilo Budějovický Budvar, který navýšil v tuzemsku produkci meziročně o necelých deset procent a zároveň dosáhl druhého nejvyššího exportu v historii pivovaru.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

ČSSD opět zesiluje tlak kolem daňový sazeb

ODS ji ve volbách do Evropského parlamentu porazila, tak sází opět na osvědčenou taktiku. ČSSD přišla s návrhem, že pokud by v podzimních předčasných volbách vyhrála, zavedla by možná až tři sazby daně. První by se týkala sociálně slabších, ale tu by zavedla pokud by si to mohla ČSSD v rámci veřejných rozpočtů dovolit. Další dvě by však byly jisté. 23 procent, stejně jako nyní, by platili lidé s hrubým měsíčním příjmem do 100 000 korun, ti co berou více, by měli reálné daně ve výši 38 procent.

EU se shoduje na nutnosti reformovat přímé platby v zemědělství

České předsednictví Radě Evropské unie dospělo k formulaci Závěrů k budoucnosti Společné zemědělské politiky EU. Diskuze se vedly především o systému přímých plateb po roce 2013. Členské státy se podle tiskového prohlášení ministerstva zemědělství shodly, že současný systém přímých plateb nezaručuje jejich spravedlivé a transparentní rozložení.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Zájem o evropské peníze roste

Čeští žadatelé dosud celkem předložili 22 413 žádostí o dotace z evropských fondů, a to ve výši 490 miliard korun. Z toho bylo schváleno 7099 projektů, které představují částku 131,4 miliardy korun, informuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Česká pošta nabídne placení složenky platební kartou, bude to za poplatek

Česká pošta rozjíždí své technologické rozšíření naplno. Kromě toho, že bude od 1. července správcem datových schránek, připravuje v současnosti také nový systém, který umožní platit složenky platební kartou.

školení účto leden 23 Kučerová

Citibank: Malé a střední podniky neumějí naplno využívat nabídku bank

České malé a střední podniky (MSP) plně nevyužívají nabídek bank k optimalizaci svých firemních financí. Dvě třetiny z nich tak nenakládají se svými finančními prostředky efektivně. Vyplývá to z výsledků výzkumu agentury Ipsos Tambor a klientských průzkumů CitiBusiness Monitor.

Co je mobilní provozovna?

Provozovnou se rozumí prostor, ve kterém je provozovaná živnost, tj. prodáváno zboží nebo poskytována služba. Zvláštním druhem provozovny je přitom mobilní provozovna. Mobilní proto, že je přemístitelná a na jednom místě není umístěna déle než tři měsíce. V případě, že by provozovna délkou svého umístění na jednom místě tuto dobu překročila, nejednalo by se již o mobilní provozovnu, ale o provozovnu, na kterou by se vztahovaly všechny podmínky v souladu s § 17 živnostenského zákona.

Následujte nás

Jste uživateli sociální sítě Facebook.com či mikroblogovacího systému Twitter.com? Přidejte si nás. Získáte tak exkluzivní informace s předstihem. Prostřednictvím obou služeb zároveň pravidelně vyzýváme čtenáře ke spolupráci na redakčním obsahu, staňte se jedním z nich.

Facebook - follow us

Twitter - follow us

Kdo podle vás může za současnou finanční krizi?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).