Hlavní navigace

Názory k článku Schillerová: Zvýšení limitu u paušálů by pomohlo OSVČ na hraně švarcsystému

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 7. 2018 19:43

  až naprší a uschne (neregistrovaný) 185.147.47.---

  Co soudružka Schillerová za tu dobu, co ohřívá svůj zadek na ministerstvu, udělala pro malé a střední podnikatele pozitivního ? NIC! Myslím, že odpověď je jednoznačná. Přes to se stala ministryní financí v Hrabišově vládě a hraje ze sebe každý den velkou odbornici nejen přes právo, ale poslední dobou i přes mikro a makro ekonomii. A větší část ovčanů jí to žere. Přitom kdo má všech pět pohromadě vidí, že ani tato dáma není kompetentní - dokonce neumí ani sčítat a odčítat, což naposledy demonstrovala na Událostech u Takáče, kde prokázala svou kompetentnost tím, že i blbě vynásobila paušál. Dokud ji tím ovšem její kámoši z Hospodářské komory jako soudruh Dlouhý, Minčič a další budou trpět, bude i ona neustále experimentovat. Jako dlouholetá berní úřednice a ředitelka finančního úřadu však nemá potřebu cokoli ze své pozice pro podnikatele dělat. Nikdy se totiž nemusela živit vlastní prací a hlavně si na sebe vydělat. A na ministerstvu se obklopila stejnými kádry - povaleči jako jsou např. Mgr. Šimek nebo Ing. Fasora, kteří nikdy nepracovali v praxi a od školních let je živí daňový poplatník. Takže ani neviděli, jak vypadá faktura anebo jak to je s reálným podnikáním. PROTO MĚ ANI BLÁBOLY paní ministryně nemohou překvapit - a jen si říkám, jak dlouho to budou ještě podnikatelské ovce snášet, než konečně někdo svolá aktiv na Václavák pod koně a doporučí soudruhům z ministerstva financí, aby si na své statisícové platy a odměny šli vydělat vlastní prací.

 • 22. 7. 2018 20:34

  až naprší a uschne (neregistrovaný) 185.147.47.---

  Nehodlám napodobovat Radka, ale všech deset mínusujících napište alespoň v pěti bodech, co zde v předchozí reakci není pravda, resp. v čem lidé jako Schillerová, Šimek, Fasora a další lehkoživky z ministerstva financí jsou prospěšní podnikatelskému sektoru.

 • 28. 7. 2018 20:12

  zdeny77 (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz

  Jó ministerstvo financí holt není ministerstvem podnikatelů, jako ministerstvo zdravotnictví není ministerstvem pro zdravotníky, atd.

 • 20. 7. 2018 20:00

  Radek (neregistrovaný) 94.230.152.---

  A ten 1 MCZK limit na povinnou registraci DPH je tu od roku 2004. Vzhledem k inflaci od té doby, zvýšení minimální mzdy a tím dalších odvodu by se spíš měl zvýšit tento DPH limit na 2 MCZK. Tak, jak byl schválen v roce 1992.

  Paní Schillerova by měla zmínit kolik procent firem má obrat 800 TCZK - 1 MCZK. Tyto firmy by po zvednutí limitu měly motivaci mít vyšší obrat nad milion. A ne odmítat zakázky ze strachu, že spadnou do platcovstvi DPH.

 • 22. 7. 2018 19:36

  Radek (neregistrovaný) 94.230.152.---

  Prosím ony 2 se záporným ohodnocením, aby racionálně napsali,co by bylo špatného na zvýšení limitu DPH.

 • 20. 7. 2018 20:52

  Kominík (neregistrovaný) ---.37.broadband17.iol.cz

  Já to vidím tak, že Nás malé živnostníky chtějí zrušit a nahnat k Našemu "spasiteli Babišovy" do továren obírat kuřata nebo okopávat herteple. Zrušte Nás p. Schillerová, bude lepší když budeme brát podpory, dávky, však stát se o Nás postará jak o nepřizpůsobivé občany. Každý měsíc Nám připlují dávky na bydlení, ošacení, stravu a Já nevím co.......... A nebo hůl do ruky na pány a provést defenestraci.

 • 20. 7. 2018 21:42

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jsou na to dva pohledy, oba správné.

  1) máme limit DPH 1 milion tak logicky paušál musí být také 1 mil, protože i když všichni víme, že paušál používáme proto, že se nám to vyplatí, tak správně se má používat abychom nepapírovali, což u DPH musíme a pak je logické, že asi ten paušál máme čistě kvůli daňové optimalizaci

  2) je zde chybně nastaven limit DPH, který by jak píše pán výše měl být na výši 2 milionů, pak by logicky i paušál měl být na 2 mil a bylo by vše v pořádku.

  Já jsem pro tu druhou variantu, ale nevadí mi ani ta první, protože sám právě kvůli papírování odmítám občas zakázku, abych nepřekročil obrat 1 mil, ty daně by mi nevadili ale ta složitost a rizika plátcovství DPH mě zcela bezpečně drží v tom limitu 1 mil. To DPH je pro mě totiž mnohem větší průser, než ten zastropovaný limit paušálu.

 • 21. 7. 2018 8:35

  vera (neregistrovaný) 185.67.188.---

  V tom článku, jak čtu já, se nejedná o limit pro povinnou registraci k DPH, ale o maximální limit uplatnění výdajů při zdanění podle zákona o daních z příjmů. Každý rok od ledna do března počítám daňová přiznání pro OSVČ a nikdo z nich neplatí žádnou daň, při současné možnosti odpočtu nákladů procentem, při stanovení maximální výše. A z rozdílu mezi výnosy a náklady si doplatí sociální a zdravotní, pokud si pravidelně platí zálohy. Většina z nich platí tu nejnižší zákonnou výši pojištění zdravotního i sociálního.

 • 21. 7. 2018 12:24

  až naprší a uschne (neregistrovaný) 185.147.47.---

  Milá soudružko, oni musí aspoň něco dělat, aby měli na chleba a máslo, ale ti na ministerstvu financí, které řídí soudružka Schillerová mají sto tisíc měsíčně za NIC. Tedy lépe řečeno - za vymýšlení nesmyslů, pronásledování živnostníků a komplikování už tak dost komplikovaného právního prostředí. A spousta buranů jako ty jim v tom ještě fandí.

 • 29. 7. 2018 8:10

  dAN (neregistrovaný) ---.netdatacomm.cz

  Proč pořád nazýváte ministryni Schillerovou " soudružkou " , nikdy v žádné straně nebyla, po mateřské nastoupila rovnou na finanční úřad kde se z pozice řadové právničky vypracovala až tam,kde je teď. Nevím, jak rozumí ekonomice ale na to má určitě své lidi,.Jinak je ale ve správě daní a j. velice zdatná, vidí až za zatáčku.Prosím proto, neurážejte jí, nezaslouží si to.,

 • 31. 7. 2018 11:22

  umfa (neregistrovaný) 185.220.101.---

  Protože splňuje obě kritéria:
  -- žije paraziticky,
  -- má extrémní levicové názory.

 • 2. 8. 2018 10:59

  nevrlý Tonda (neregistrovaný) ---.234.broadband2.iol.cz

  Divím se, že jí předchozí generální ředitel Knížek nevyrazil z funkce. Už tehdá byla víc hokynářka, než zásadový člověk, chodila po Brně, nosila drby, ale že by něco uměla, to fakt její okolí moc nepamatuje. Takže - ideální člověk pro estébáka Bureše.

 • 21. 7. 2018 13:20

  tojejedno (neregistrovaný) 176.97.245.---

  Tak já daním procenty, jsem těsně pod limitem a vychází mi to, že každoročně platím daň, ne mnoho, ale platím. Jinak ta snaha nás zlikvidovat a nahnat do montoven je do očí bijící.

 • 22. 7. 2018 13:00

  Bruneta (neregistrovaný) 89.24.205.---

  Já platim kazdý rok daně "jako prase" s tim,ze mi vychazi 2x zaloha na DPFO a k tomu dph takze nevidim důvod proč by se limit neměl zvýsit ! To co tady riká je nesmyl ...

 • 3. 8. 2018 1:09

  D.J.Bobo (neregistrovaný) 194.228.59.---

  Souhlas. Tak třeba takový živnostník v IT spravující sítě několika firmám - náklady malé, protože nic nekupuji ale tvořím 100% zisk. Náklady jsou pak jen doprava, školení, literatura a další drobnosti. S paušálem platím i tak okolo 30kKč (nemám co odpočítávat, kromě sebe) - třeba takový živnostník, otec dvou dospívajících dětí může platit málo, protože má odpočty na děti. Ale to má i zamestnanec...

  Dnes udělat obrat 1MilKč je celkem snadné, poněkud se nám zvýšily kvůli inflaci ceny ... jen ty tarify zůstaly.

 • 6. 8. 2018 14:16

  OSVČ (neregistrovaný) ---.149.100.100.adsl.nextra.cz

  Přesně tak, momentálně už odmítám zákazníky a vysloveně si vybírám takové zakázky, kde je co nejmenší podíl materiálu a největší podíl práce. Pokud to jde, doporučím zákazníkovi dodavatele materiálu, nakoupí tam sám a já udělám jen práci. Materiál mi pak nenavyšuje obrat. I tak budu muset letos (2018) skončit s prací už cca koncem září, protože se obratem přiblížím k Babišově stropu. Paušály jsou výborné ulehčení účetnictví a odpadá složité vedení DPH, odpisů, sbírání každé účtenky za špachtli nebo lepenku. Ale milion nic není. Průměr na měsíc cca 80tis. Když odečtu reálné náklady, kolik mi zbývá? Naprosto průměrná mzda. Ale hlavně že nás předseda vlády nazývá zloději a další ministři například parazity. Uvítal bych informaci, na kom parazituji a komu jsem co ukradl. Docela rád bych se zasmál.

 • 21. 7. 2018 13:12

  lwo (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Mládek-Schiller-Babišova věta: "Všichni živnostníci jsou příživníci!" :-(

 • 21. 7. 2018 19:06

  Johhny (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jsem OSVČ, nic neoptimalizuji, platím daně, neplatím rozhodně základ sociálního. Jsem jednoznačně za zvýšení limitu na 2mio, protože 1mio je už nastavený hodně dlouho. A se_e mne fest, když arogantní úředníci přidávají šmahem arogantním úředníkům 10% mzdy a pak se jich musím doprošovat na úřadě, aby mi sloužili. Tak asi tolik soudružko pravá ruko agenta StB, který si tím kupuje za naše peníze hlasy našich kobliho-spoluovčanů..

 • 21. 7. 2018 22:54

  thunder.m (neregistrovaný) ---.czela.net

  Taky platím daně poctivě narozdíl od 90% živnostníků ze svého okolí, bohužel už je ze mě plátce DPH, ale stále se pohybuju někde na hranici, letos třeba trochu víc, příští rok trochu míň, samozřejmě je do očí bijící že se měl nastavit paušál stejně jako registrace k DPH, která by měla být ale počítána z minimální mzdy, nebo z inflace, určitě ne strop 1mil korun, to by viděl i ten kdo má jen základní školu, protože to fakticky s růstem ekonomiky trvale znevýhodňuje podnikatele!!!!

  1mil korun je nastaven od roku 2004, ten rok byla minimální mzda 6 700 Kč, teď je 12 200 Kč, takže bych očekával že tímto postupem by aktuálně byl paušál i registrace k DPH přesně 1 820 895 Kč což by stačilo 99.5% živnostníků.

  Je mi jasné že voliči aktuální vlády nejsou podnikatelé a ti co mají trochu rozum, takže na jakékoliv změny k lepšímu jsem už rezignoval...

 • 22. 7. 2018 19:42

  Petr (neregistrovaný) 94.230.152.---

  Spravna uvaha. Tak jako se odvozuje ledasco jiného od minimální mzdy.
  A tím se přiblížíme k limitu v roce 1993 ( 2 miliony ).
  Kdybychom počítali koeficient vůči tomu roku, tak by limit byl možná ještě výš, než co má UK.

 • 22. 7. 2018 8:54

  Jan (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Loni se mi dařilo a letos kvůli limitu 1mil musím fakturovat s několikaměsíčním zpožděním. Kdybych se stal plátcem, budu muset dlouhodobě nasmlouvané zakázky zdražit (nereálné) nebo na nich tratit. Ne každý má mezi objednávkou a dokončením pár týdnů, u mne jde občas i o roky.

 • 23. 7. 2018 10:14

  Šťoural (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Pozor ať nenarazíte! Pro účely DPH není zpravidla rozhodující den fakturace, ale den uskutečnění plnění, který je s ohledem na druh plnění (dodání zboží nebo poskytnutí služby) vymezen v § 21 zákona o DPH. U služeb je přitom obvykle rozhodující den jejich poskytnutí (den jejich posledního poskytování) a nikoli pozdější den jejich fakturace. Takže možná reálně jste již překročil limit obratu a jste plátcem DPH - což by bylo posléze hodně drahé zjištění...

 • 27. 7. 2018 14:35

  Terry (neregistrovaný) ---.elektro-projekce.cz

  U spousty služeb je však toto velmi problematické dokázat - prakticky by to na dodavatele musel prásknout odběratel.

 • 22. 7. 2018 9:25

  A (neregistrovaný) 178.17.4.---

  Je to téma, ke kterému se musím také vyjádřit. Hodně mě naštvalo, v jaké tichosti a bez mediálního humbuku se zdvojnásobilo daňové zatížení OSVČ. Všichni řešili drahé máslo a jiné, i když chápu, že pro někoho zásadní problémy. Mám asi štěstí, že mé příjmy jsou o něco vyšší, než u tzv. "normálních lidí". Pracuji v oblasti stavebnictví a architektury a i já se cítím být poměrně normálním člověkem. Pouze občas pracuji 18 hodin denně, občas nejdu spát, když je potřeba něco odevzdat, pět let jsem strávil na Vysoké škole, abych mohl tuto činnost vykonávat, platím vysoké daně, vysoké odvody, poplatky profesním komorám. Pokud paní ministrině Schillerová a zastánci snížení odčitatelného paušálu chtějí mě a podobně zapřažené kolegy demotivovat a naštvat (záměrně jsem nepoužil slovo, které mě opravdu napadlo), tak alespoň v tomto jsou úspěšní. A vážená paní ministryně, přestaňte alespoň motat hrušky s jablky. Povinné plátcovství DPH a vedení evidence výdajů nemá s nákladovým paušálem nic společného. My opravdu nejsme všichni idioti. Uvědomte si to už konečně Vy i ostatní vládní představitelé.
  A

 • 22. 7. 2018 11:34

  no a co? (neregistrovaný) ---.maxtel.cz

  Kdo není živnostník, tak tuto debatu nepochopí. Názory, že živnostníci neplatí daně je nesmysl a pokud to někdo tvrdí, tak je vidět, že tomu nerozumí. Navýšení paušálu a hranice DPH neznamená, že se bude platit méně, bude se samozřejmě platit více, díky vyššímu obratu podnikatele - rozdíl nad uznatelným paušálem bude přeci vyšší. Jde o to, že paní Schillerová je nenažraná a potřebuje odírat všechny vrstvy obyvatel a hlavně podnikatele, aby vydělala na nehorázné platy a náklady ministerstev a ostatních nemakačenků. Pracuji také ve stavebnictví stejně jako kolega, který zde psal svůj názor. To, že nepracujeme s lopatou, neznamená, že neděláme..., má průměrná pracovní doba je 12 hodin denně. Nemáme náklady za použitý materiál, ale proto také máme nižší paušál. Těžko odmítat zakázky, když víme, že deprese hospodářského cyklu se blíží ať chceme nebo ne.... No a až krize přijde, měli bychom to všichni pověsit na hřebík a nechat si posílat peníze od pracovního úřadu. Paní Schillerová pracovala na finančním úřadě, každý podnikatel, který tam někdy byl ví, jaký tam panuje názor na podnikatele - podnikatel = zloděj. Pokud povedou stát takoví lidé, bude to jen horší a není šance na nějakou pomoc.

 • 23. 7. 2018 12:31

  * (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No vidíte, a furt se vybírá málo, že ani na ty platy všech ouřadů to nestačí. Nejlepší roky a vrchnost si plánuje miliardy deficitu. A ještě se za to plácají po ramenou, jaký to jsou super hospodáři.
  Tady i kdyby pršelo zlato, tak se pojede na dluh.

 • 31. 7. 2018 11:27

  umfa (neregistrovaný) 185.220.101.---

  Zase upřímně řečeno, jako podnikatelé jim ten názor oplácíme podobně: úředník = neschopný tvor, který by si v privátním sektoru nevydělal ani na slanou vodu.

 • 22. 7. 2018 18:23

  Kominík (neregistrovaný) ---.37.broadband17.iol.cz

  Přidám ještě jeden názor. Je zajímavé že Nás živnostníky ( jsem jim už 25 let ) pořád a pořád zatěžují úřady nějakými výdaj, paušály, zvedání DPH a mnoho dalšími pitomostmi. Pak tu máme samozřejmě další poplatky, silniční, nakládání s odpady, zaměstnávání účetních atd, atd. Nestalo se mi za celou dobu aby mne stát pomohl tak jako třebas zemědělců ( dotace na řepku, kukuřici, zemědělskou techniku, malé výnosy když prší nebo je sucho atd. ) Nic proti nim. Nebo dotace na místa zahraničních firem, dotace pro filmaře ze zahraničí a mohly by jsme jmenovat do nekonečna. Hospodským zakazují kde se smí kouřit nebo vůbec se nesmí kouřit v hospodách, platíme úplně za vše. Říká se že živnostník neplatí daně, s tím souhlasím. Buďme si k sobě féroví a přiznejme to. Platíme co platíme. Ale co Ti Babišové, Nečasové, Sobotkové, Topolánkové, Paroubkové, Zemanové, Čubovci různí bossové, mafiáni co vlastní továrny. Co sportovci, herci, zpěváci. I oni se snaží vydělané miliony, miliardy dávat na konta do zahraničí. Kdo po nich něco chce? Kde přišli k těmto penězům. Poctivým placením daní, odvodů? Já si nedovolil za celou dobu nezaplatit opožděně sociální ani zdravotní. Hned bych dostal penále. U nich je to běžné. No a nakonec vlastně oni nic NEUKRADLI jen ČERPALI a ČERPALI a ČERPALI nebo berou palmáre z každé odehrané písničky nebo filmu Teď Nám začínají topit. Není co ČERPAT. Kdy se oni dostanou do hledáčku finančního úřadu. NIKDY. Oni si to zařídí tak že je LID volí. A ONI se Nám smějí. Mi dřeme 15 - 18 h denně. RUKAMA. Možná neplatíme daně ale staráme se o sebe. Tak ať už jdou do p...... a začnou od sebe. Ne naženou Nás do svých továren. Vlastně tady bude KOMUNISMUS který tu zůstal. Nařízení, nařízení a zase nařízení. Rozlučme se s tím že tu budou drobní živnostníci. Bude tu jen VRCHNOST a otroci kteří budou na ně dělat. Jo a zapomněl jsem, ještě naši drazí přátelé z rozvojových zemí kteří si budou brát dávky jako nepřizpůsobiví.

 • 22. 7. 2018 18:39

  Kamil (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jsem OSVČ, nejsem plátce DPH a děkuji ostatním diskutujícím za upozornění, že limit pro registraci plátce DPH nebyl tak dlouho navýšen, a že u řady podnikatelů to může být příčinou menší či uměle prodloužené podnikatelské aktivity, či hledání jiných cest, jak zabránit velké daňové a administrativní zátěži. Zvýšení limitu pro DPH, limitu pro paušály a ponechání daňové sazby na 15% by byla tak lepší cesta, jak zvýšit příjem z přímých daní. Mně tedy ani nenapadne, abych v současné době někoho zaměstnal (vzhledem k až šílené administrativě), a pokud se navýší daňová zátěž na 19% a více, tak tak nebudu činit ani na dohodu o provedení práce. Dovedu si představit, že paní a pánové ministři již uvažují i o zdravotním a sociálním pojištění u dohod o provedení práce, stejně jako u příjmů z pronájmu, aby uspokojili představy stran ČSSD, KSČM a zřejmě i ANO. Brzy přijde na řadu regulace nájemného, zrušení nájemních smluv na dobu určitou a povinnost plnit sociální úkoly státu. I kdybychom si neplatili nemocenskou, tak jsme méně nemocní, nebo kdybychom platili nižší sociální pojištění, tak budeme mít podstatně nižší důchody než zaměstnanci, za které velkou část pojištění platí zaměstnavatelé-podnikatelé nebo stát i z našich daní. Chybí mi představivost těch odpovědných a jejich hledání cest, jak vytvořit pro podnikatele přátelské prostředí, v němž bychom považovali platit daně za samozřejmou a spravedlivou věc, spolu s přijatelnou administrativou a spoluprací ze strany státu.

 • 22. 7. 2018 20:38

  až naprší a uschne (neregistrovaný) 185.147.47.---

  Víte, Kamile, dokud ten daňový soumar táhne a neprotestuje, tak si do něj každý rád kopne. Soudruzi odboráři Středula a spol., soudruh Hrabiš, soudruzi Hamáček a spol. z ČSSD, o soudruzích z KSČM nemluvě. A připočteme-li k tomu impotentní až servilní podnikatelské svazy v čele s Dlouhým a Hanákem, které protestují jen proti minimální mzdě anebo prodejní době supermarketů, je tento stav v podstatě logický.

 • 22. 7. 2018 22:24

  Mihal (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Je nutné zýšit limit na 2mil.Kč.Pro malé a střední podnikatelé je nutnost

 • 23. 7. 2018 17:11

  Hans (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To, že něco pronajímám, tak z toho platím daně. To, že využívám rozjebané dálnice, tak za to platím nejen dálniční známku, ale hlavně i silniční daň.
  A proto provádím masivní daňovou optimalizaci.
  Byly 2 kontroly z FÚ, vše jsem si obhájil.

  Proto nevidím důvod, proč státu dávat ještě nějaké další daně navíc...

  Schillerová + STBák a podobná parta, ať jdou třeba jezdit s fekálním vozem nebo dělat do fabrik na úroveň Ukrajiny. Určitě by jim nevadilo 5× za týden 15ti hodinové směny (to je vstupní level na Ukrajinu).
  Přece nekecáme, my makáme...

 • 24. 7. 2018 13:00

  Jaromír Benedikt (neregistrovaný) 89.24.37.---

  Přidám názor do pranice:
  a) zaměstnance má pracovní smlouvu s firmou nikoli s agentůrou, kterou si najímá firma a okrádá zaměstnance - první chyba
  b) zaměstnavatel má odvádět za zaměstnance odvody zdrav.+sociální - pokud budou fungovat dohody, bez vysokých pokut, tak se nedivme, že na státním účtu bude prázdná pokladna - druhá chyba
  c) OSVČ bez zaměstnanců nechejte na pokoji

 • 31. 7. 2018 22:39

  Melotte (neregistrovaný) ---.81.broadband3.iol.cz

  Pokud stat prichazi o penize tak to jsou penize DPH, ono takovi zivnostnik ktery neni platcem DPH nema z ceho krast. Kdyz vezmeme v potaz ze limit pro DPH jest 2.000 000 kc a zivnostnik maloobchod velkoobchod pronajima prostory ktere dnes nejsou levna zalezitost. Nakoupi zbozi plus potrebne pomucky k jeho cinosti, pak uplatni pausal 60% tak mu toho moc nezbyde. 1.000 0000 = 60% = 600 000 naklady pokud ma OSVC pronajaty obchod ve velkem meste jako treba Praha nebo Brno jeho naklady muzou byt i vyssi. Kdyz OSVC nakoupi zbozi za cca 300 000 kc zaplati tak na DPH 63 000 kc ktere nemuze uplatnit navracenim. Pak mame dan 400 000 kc dani 15% = 60 000 kc - sleva na poplatnika 24.000 kc 36.000 kc zaplati na dani. Co chcete proboha ukrast za rok z dane 36.000 kc, opravdu si myslite ze clovek ktery dre cely zivot bude riskovat svuj vydreny majetek pro par tisic korun. Ovsem takovy platce DPH pri obratech 10.000 000 kc kdyz neprizna 2 000 000 tak mu jde rocne 420 000 DPH do vlastni kapsy a jeste nejsou ani zdaneny. Tady je zakopany pes , tady se kradou ve velkem penize ne zivnostnici. Zivnostnik nema z ceho krast pokud neni platcem DPH. Take nechapu proc stat bojuje proti zivnostnikum ktery zamestnavaji zivnostniky. Tak jako tak at se obrat vykaze na jednoho nebo na dva zivnostniky dan zustava stejna a pokud neni platce DPH tak pri nakupu zbozi nebo stroju nebo cokoli co potrebujou ke sve cinnosti tak zaplati to same DPH pri nakupu a to same DPH nedostanou naspet. Pokud je dan stejna pro kazdeho z zivnostniku a pokud je DPH stejne pak nevim co stat resi. Vice vydelku znamena vice vydaju 1 zivnostnik nebo 5 zivnostniku porat je soucet stejny. Kdyz zamestnam jako OSVC jineho Osvc budu potrebovat vice material nebo dva prostory k pronajmu vice zbozi pokud jem maloobchod tudiz vyjdu stejne jako 1 zivnostnik pod druhym zivnostnike nebo jako 2 zivnostnicy samostatne porad to bude stejne. Pokud clovek nema obrat vice jak 3. 000 000 kc obrat tak nema z ceho krast pouze na DPH se da krast ve velkem. Platce DPH muze ze 3. 000 000 ukrast za 1. 000 000 DPH 210 000 kc rovnou do vlastni kapsy i z dani. Ale to by politici kteri maji velke firmy meli vedet nejlepe. To jest mozna duvod proc honi ty male aby zakryli sami sebe.

 • 26. 8. 2018 21:08

  Zdeno (neregistrovaný) ---.pnet.netair.net

  Babiš je virtuóz.
  Zahrál na strunu závisti zaměnstnanců.
  Ví, že oni vidí souseda, co má nový auto, protože ho potřebuje k podnikání a najezdí mnohem víc.
  Ví, že nevidí, že nemá volenou, neválí se každým kašílkem doma a nevidí že se mu svítí v dílně, když sledují oblíbený seriál.
  Ví, že nevidí Agrofert a další korporace, protože jsou mimo jejich chápání.

  Genius.

 • 26. 8. 2018 22:10

  zzz (neregistrovaný) ---.pnet.netair.net

  úvahy živnostníka na hraně limitu:

  Pokud spadnu do DPH, tak mi rapidně stoupnou výdaje, nebude to 60, ale 90%.
  Nebo si můžu jít lehnout a nedělat, pak do DPH taky nespadnu.

  Kde na tom vydělá ten stát?
  Může mi někdo poradit?

 • 30. 8. 2018 11:16

  Miki (neregistrovaný) ---.149.100.100.adsl.nextra.cz

  Snížení a nesmyslné držení stropu na 1M se obrátí jen a pouze proti samotným zákazníkům, tedy i voličům ANO a ČSSD, jejichž poslanci snížení stropu 13.1.2017 odhlasovali. Budu konkrétní. Letos stropu dosáhnu cca mezi 20-30.9., takže zavírám a beru si dovolenou. Samozřejmě důvod zveřejním i na webu. Budou volby, tak ať si každý případný zklamaný zákazník přebere, co všechno ovlivní svým hlasem.
  ...a hlavně se těším, jak v lednu zažádám o zrušení plátcovství DPH, protože budu mít za 12 měsíců menší obrat než 1M. Suma sumárum tedy stát přijde cca o 200tis na DPH a mě ubude papírování i stres s evidencí a KH. Stejně mi stát nijak nepomáhá, ani mi nedává žádnou ochranu například v případě nesplacených faktur. Zkuste se s někým soudit. Výsměch!

 • 18. 9. 2018 13:23

  muzodtud (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Stát se chová kontraproduktivně, neboť omezuje výkonnost té hrstky posledních, ochotných pracovat, navíc samostatně. (Zkuste zákazníkům říci ať si nakreslí výrobní výkresy co vlastně chtějí a seženou si levně třeba trapezový závitník, nebo jiný nástroj či koupí vhodný plech). OSVČ je asi milion, ale z toho řemeslníků kterých se to bude týkat je jen pár desítek tisíc. Vysokánským procentem pak jsou staršího věku před penzí, mladých co by se tomu věnovali trvale je poskrovnu. Na učiliště nikdo nechce a učni nestačí ani fabrikám, při čemž mnoho z nich jde po vyučení dělat něco jiného.

  Stát vychází z předpokladu, že na DPH vybere o něco víc než vrátí. Jenže to je jemná hra čísel s dosahováním mírné převahy příjmů do státní kasy. To ovšem nepočítá s kvalifikací a zkušeností řemeslníků co jsou prostě ochotni makat, ale v žádném případě nebudou trávit čas studováním zákonů kterým mnohdy ani na troje přečtení nerozumí ani samotní úředníci. Jsou psány snad záměrně tak klikatě aby autor vypadl jako nenahraditelný člověk řešící složitou problematiku.
  TOHLE ALE LZE ŘEŠIT POUHOPOUHÝM ZVÝŠENÍM DANĚ.
  Rozumný řemeslník raději více odvede na dani, než by se celý rok rozčiloval k infarktu každým neproduktivním otevřením papírového stohu a dalším vyplňováním a papírováním v něm.

 • 14. 12. 2018 10:54

  Kolemjdoucí (neregistrovaný) ---.cscworld.cz

  Soudružka Schillerová se plete, plátce DPH nemusí vést kompletní přehled všech svých výdajů. Stačí jenom ty, od kterých chce vrátit DPH a to není totéž! Nebudu se papírovat s každou podělanou účtenkou kvůli několika korunám DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).