Hlavní navigace

exPRESS: Second handy už netáhnou, zákazníci nakupují jinde

3. 5. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Po velkém rozmachu v 90. letech zažívají obchody s oděvy z druhé ruky útlum. Podnikatelé v tomto oboru se mají co ohánět. Naštěstí je celkový počet podnikatelů stále silnější. Za první čtvrtletí letošního roku je jich oproti minulému roku o 10 000 více.

V Česku vzrostl letos počet podnikatelů »

Počet podnikatelů, včetně pomáhajících rodinných příslušníků se proti prvnímu čtvrtletí roku 2007 zvýšil o 10.300 na 796.500. Jejich podíl na celkové zaměstnanosti se proti minulému roku mírně snížil na 16,1 %. Z hlediska mezinárodního srovnání náleží Česká republika ke státům s nejvyšším podílem podnikatelů v rámci celé Evropské unie.

Klesl počet podnikatelů se zaměstnanci, a to o 24 tisíc na 171.600. Snížil se také počet pomáhajících rodinných příslušníků, a to o čtyři tisíce na 28.000. Oproti tomu počet podnikatelů bez zaměstnanců se podstatně zvýšil o 39 tisíc na 597.000.

exPRESS - Koleje 01
Firmy

Podnikatelům s oděvy „z druhé ruky“ už se v Česku daří hůř

Second handy totiž vytlačuje levná móda nejen z Asie. Za útlumem zájmu o second handy stojí především růst nabídky obchodů s textilem. Ceny levného zboží a výběrových second handů jsou srovnatelné.

Na trhu se spotřební elektronikou přibude nováček

Podle zprávy ČTK expanduje letos slovenský prodejce se spotřební elektronikou Nay na český trh. První prodejnu by společnost měla otevřít v druhé polovině roku v Třebíči.

Investice do realit v řádu desítek miliard korun

Společnost J & T Real Estate CZ souhrnně představila své aktuální projekty v České republice. V Praze jde třeba o perspektivní lokalitu Prosek, nebo o Holešovice, kde společnost zatím jedná o výškových budovách – projekt obsahuje 42. patrové stavby. Společnost se podílí i na revitalizaci ostrova Štvanice, kde vzniká mimo jiné wellness centrum.
exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Topolánkova vláda hlasování o nedůvěře opět ustála 

Opozici se při hlasování Poslanecké sněmovny nepodařilo vyslovit nedůvěru současné vládě. Neshromáždila totiž potřebných 101 hlasů, ale pouze 98.

10 minut pro zlepšení českého právního prostředí 

V rámci iniciativy ministerstva vnitra mají občané možnost prostřednictvím elektronického dotazníku poukázat na právní předpisy a jejich části, které jim nejvíce komplikují život. Dotazník lze vyplnit přímo na internetových stránkách ministerstva.

Řešení? Stop stav na administrativní zátěž podnikatelů

Snižování administrativy může podle Unie malých a středních podniků ČR podnikatelům uspořit až pětinu nákladů. Spolu se zjednodušováním daňového systému se jedná o výraznou podporu podnikatelů.

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Česká ekonomika poroste pomaleji

Evropská komise odhaduje růst české ekonomiky v letošním roce na 4,7 procenta, což je méně oproti odhadu z loňského roku. Vzrostl naopak odhad spotřebitelských cen, a to na 6,2 procenta z 3,8 procent.

školení červen 22 - tip do článku

Česko má dost IT odborníků. Horší je to s jejich vzděláním

Ačkoliv jsme na tom v Evropském měřítku relativně dobře, je možné, že nás ostatní členské země brzy doženou a možná i předeženou. Varuje sesterský server Root.cz.

Firmy zaměstnávají více lidí přes agentury

Firmy se na agentury obracejí častěji zejména kvůli nedostatku kvalifikované pracovní síly. Ve velkých brněnských firmách například zaměstnávají přes personální agentury i stovky lidí.

Anketa

Jak trávíte víkend?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).