Hlavní navigace

Stahujte příručku k nové elektronické fakturaci DPH v roce 2013. Je zdarma

2. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Fakturace v oblasti DPH se v roce 2013 mění. Novela zákona zavádí do podnikové účetní praxe především v oblasti elektronické fakturace.

Hospodářská komora vydala novou příručku pro elektronickou fakturaci. Ta vychází z novely zákona o DPH, která začala platit od roku 2013.


Autor: www.sxc.hu

Kvůli novele zákona se mění fakturace u DPH.

Novela zavádí do podnikové účetní praxe změny v pravidlech fakturace. Přijetí novely zákona o DPH je naplněním závazku České republiky s účinností od 1. ledna 2013 harmonizovat národní legislativu ČR s evropskou směrnicí 2010/45/EU o elektronické fakturaci.

Doporučení je zaměřeno na vybraná témata mající vliv na rozvoj elektronické fakturace a jejich očekávané přínosy zavedením v podnikové praxi. Jedná se zejména o zrovnoprávnění elektronické a listinné formy fakturace, vymezení elektronické faktury, udělení souhlasu s použitím daňového dokladu v elektronické formě a elektronické uchovávání daňových dokladů, přiblížila obsah příručky Lenka Vodná, mluvčí Hospodářské komory ČR.

Náhled příručky

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).