Hlavní navigace

Účtujte kdekoli a kdykoli. Podnikatel.cz spustil online účetnictví

19. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 329515
Server Podnikatel.cz ve spolupráci se společností FlexiBee Systems přináší uživatelům online účetnictví. Díky této revoluční novince mohou podnikatelé mít své účetnictví plně pod kontrolou rychle a odkudkoliv, stačí pouze internetový prohlížeč.

Účtujte s Podnikatel.cz – tak se nazývá nová služba umožňující podnikatelům a OSVČ účtovat jednoduše, bezpečně a rychle, z kteréhokoliv počítače bez ohledu na operační systém či typ internetového prohlížeče. Na adrese www.uctujte.cz, která zároveň představuje novou sekci serveru Podnikatel.cz, naleznou uživatelé webový přístup k online účetnictví postavenému na ekonomickém systému FlexiBee od společnosti FlexiBee Systems. Nemusí tak být nadále závislí pouze na lokálním přístupu prostřednictvím aplikací instalovaných na pevné disky.

Tato služba je na českém trhu ojedinělá a přitom pro podnikatele velice užitečná, proto jsme se rozhodli novinku podpořit a podílet se na jejím uvedení do praxe. Věříme, že podnikatelé brzy zjistí, jak významně může online přístup k účetnictví usnadnit jejich činnost, a počty uživatelů budou rychle přibývat, komentuje šéfredaktor serveru Podnikatel.cz Michael Hovorka.

Online účetnictví ocení především malí podnikatelé a živnostníci, pro něž je určena základní verze služby Účtujte.cz. Ta je do maximálního počtu 50 dokladů zcela zdarma. Stačí, když se uživatel zaregistruje, uvede základní informace o firmě, typ organizace, a během chvíle již může využívat výhody tohoto účetního systému a vést si podvojné účetnictví nebo daňovou evidenci.

Nižší verze služby nabízí kromě fakturace také daňovou evidenci, peněžní deník, párování plateb, nebo třeba importy bankovních výpisů, od úrovně Účtujte+ je k dispozici i vedení skladu a objednávek. Pro větší podniky, které potřebují opravdu širokou paletu funkcí a neomezený počet dokladů, je připravena pokročilá verze služby FlexiBee Online, která kromě výše uvedeného obsahuje navíc napojení na banky, evidenci majetku, či mzdový a personalistic­ký modul.

Online účetní systém podporuje Českou a Slovenskou legislativu. Zajímavostí těchto účetních služeb je napojení na hodnocení kredibility CreditCheck, díky čemuž je při fakturaci vidět, zda není daná firma v likvidaci či exekuci, nebo také propojení s obchodním rejstříkem (ARES) pro informace o obchodních partnerech. Vyšší verze účetnictví také umožňují propojení na řešení Business Inteligence, CRM systémy, provoz e-shopu a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).