Hlavní navigace

V devíti letech začal vyrábět motýlky, v jedenácti už má desetitisíce dolarů

13. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.sxc.hu
Že nízký věk nemusí být překážkou, dokazuje jedenáctiletý Moziah Bridges. Od devíti let vyrábí motýlky a nyní, v jedenácti, již vydělal desetitisíce dolarů.

Začal podnikat v 9 letech a během dvou let vydělal již desetitisíce dolarů. Řeč je o černošském mladíkovi Moziah Bridges, který se rozhodl šít a prodávat motýlky. Jeho příběh odvysílala nedávno stanice Fox News.

Nelíbil se mu žádný motýlek, tak je začal vyrábět

Ilustrační obrázek.
Autor: www.sxc.hu

Ilustrační obrázek.

Na nápad šít a prodávat motýlky přišel Moziah Bridges díky tomu, že si chtěl sám pořídit motýlka, kterého by rád nosil, avšak na trhu si žádný nedokázal vybrat. “Byl jsem mladý elegantní muž a nemohl jsem najít žádné motýlky, které by se mi líbily," uvedl Fox New Bridges. Eleganci a styl zaměřený na obleky a motýlky, má Moziah v rodině. Nosí je totiž jak jeho otec, tak děda. Moziah proto poprosil svoji babičku, aby ho naučila šít.

Už v devíti letech tak ušil svůj první motýlek. Nezůstalo ale pouze u “samozásobitelství”, Moziah se totiž rozhodl své výrobky prodávat. Svůj obchod nazval jednoduše Mo's Bows a pustil se do výroby a prodeje. Velkou pomocí mu byla v počátcích, a stále je, samozřejmě rodina. Nemusíte čekat, až budete starší, říká jeho matka a dodává: Pokud máte sen a vášeň, říkáme, jděte do toho.

Čtěte také: Irský podnikatel vytváří hry pro mobily a přednáší po celém světě. Je mu 13 let

Klíčem k úspěchu se stala Moziahova invence, jeho motýlky mají totiž charakteristické barvy a styl. Vyrábí jak klasické motýlky s puntíky, tak různobarevné “odvázanější” vzory. Látky, ze kterých motýlky vyrábí, si Moziah sám pečlivě vybírá.Motýlky prodává přes internetové tržiště s ručními výrobky Etsy a je o ně velký zájem. Aktuálně má Moziah v nabídce okolo šedesáti různých stylů motýlků a jejich ceny se pohybují od 20 dolarů (přibližně 400 korun) do 60 dolarů (zhruba 1100 korun). Každý styl má svůj název. V obchodě zákazníci najdou například motýlky ve stylu “Dovolená s babičkou” nebo “Večeře s mámou”. Kromě e-shopu prodávají Bridgesovy motýlky rovněž tři obchody v jeho rodném Memphisu a dalších pět butiků po celých Spojených státech amerických. Konkrétně jsou dostupné v Tennessee, Alabamě, Texasu, Louisianě, Jižní Karolíně a Arkansasu.

 

Start: Začněte podnikat s Podnikatel.cz

Moziah už vydělal přes půl milionu korun

Během dvou let, co motýlky prodává, již Moziah vydělal okolo 30 tisíc dolarů (cca. 580 tisíc korun). Navzdory nízkému věku navíc Moziah pomáhá charitě. Vyrobil motýlka s názvem “Go Mo! Scholarship Bow Tie a 100 % z prodejů tohoto motýlka směřuje do chudých rodin na poplatky na letní tábory pro děti.

Co se týče budoucnosti, má Moziah Bridges poměrně jasno, chce se stát slavným návrhářem jako je Ralph Lauren nebo Michael Kors. Ralph Lauren začal prodávat kravaty, když mu bylo 10 let, takže si myslím, že může být slavný jako on. Musím jen dokázat udržet svůj byznys, dokud nebudu starší, tvrdí Moziah.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).