Hlavní navigace

Názory k článku V září překročil obrat 1 mil. Kdy se zaregistruje k DPH a kdy podává hlášení?

 • 11. 10. 2018 14:06

  Jan (neregistrovaný) ---.nxiii.cc

  je to poslední dobou dost nešťastné, na FÚ doporučují stáhnout žádost a podat jí znovu i s dalšími podklady, což je absurdní. Vyřízení registrace mi trvalo 6 měsíců, během té doby jsem měl velké problémy jak vůbec fungovat, partneři odmítali příjmout faktury s DPH, když nejsem registrovaný plátce, FÚ odmítal příjmout kontrolní hlášení a přiznání k DPH, když nejsem zaregistrovaný a přitom ze zákona mám povinnost to dělat. Odběratelé měli problém se svým kontrolním hlášením, protože tam měli moje DIČ, ač nejsem plátcem a museli to vysvětlovat, přitom zákon mluví jasně, pokud překročím obratem, jsem plátcem, nerozumím těmhle průtahům.

 • 12. 10. 2018 8:17

  Jitka (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Plně s Vámi souhlasím, prošla jsem si tímtéž s jedním klientem. U druhého jsme žádali o dobrovolnou registraci, protože překlápěl činnost z OSVČ na s.r.o. a jeho měsíční obrat je více než milion. Registrace sice proběhla celkem v pohodě, ale neskuteční obstrukce u nadměrného odpočtu. Protože z OSVČ prodal do s.r.o. movitý majetek a zásoby, tzn. na jednom měl povinnost, na druhém nadměrný odpočet. Ale šetřili ten nadměrný odpočet z pohledu podvodu na DPH, bílého koně atd. - protože je to přece nová firma a má nadměrný. Ta paní nechtěla slyšet ani slovo o tom, že je to tentýž subjekt, který už tuto činnost provozuje spousty let, jen se u něj změnila právní subjektivita.
  Stát dělá všechno proto, aby podnikatele utlumil, umlčel a vytahal z něj každou korunu, když už ne na daních, tak na pokutách - to je totiž jednodušší. Tak se lepí deficit státního rozpočtu.