Hlavní navigace

Založení firmy v systému Účtujte.cz je jednoduché

3. 6. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 329515
Program Účtujte.cz umožňuje prostřednictvím internetu účtovat kdekoliv a odkudkoliv. Je výhodný zejména pro malé podnikatele a živnostníky. Základní verze je zcela zdarma. Zaregistrujte se, založte si firmu a vyzkoušejte, zda vám online účetnictví vyhovuje.

V měsíci květnu spustil server Podnikatel.cz ve spolupráci se společností FlexiBee Systems novou službu, jejímž prostřednictvím je možné účtovat nebo vést daňovou evidenci na internetu jednoduše, bezpečně a rychle prakticky odkudkoliv. Základní verze Účtujte.cz. je určena především malým podnikatelům a živnostníkům do 50 dokladů, a to zcela zdarma. Uživatelé si mohou produkt nejprve vyzkoušet na demo verzi nebo se zaregistrovat, začít účtovat a následně v případě potřeby kdykoliv dokoupit licenci. Čtěte více: Účtujte kdekoli a kdykoli. Podnikatel.cz spustil online účetnictví

Začínáme s Účtujte.cz

Program je k dispozici na internetové adrese uctujte.podni­katel.cz. Zde tedy můžete bez nutnosti registrace prohlížet a zkoušet demo verzi s nainstalovanou „demo-firmou“. Pokud se však rozhodnete začít účtovat tzv. naostro či testovat na reálné firmě, bude registrace nezbytná. Jednoduše zvolte nabídku „Přihlásit“. Objeví se přihlašovací údaje a možnost nové registrace. Po zadání jména, příjmení, e-mailové adresy a uživatelského jména bude na uvedenou e-mailovou adresu zasláno přihlašovací heslo. Doporučujeme heslo následně změnit.

Zakládáme novou firmu s Účtujte.cz

Po přihlášení budete vyzvání k založení firmy, kterou hodláte účtovat nebo na ní otestovat vedení účetnictví či daňovky. Dle nabídky jednoduše zvolíte stát (Česká nebo Slovenská republika), název firmy a označíte, zda máte zájem o podvojné účetnictví nebo daňovou evidenci. Aplikace je určena rovněž neziskovým nebo příspěvkovým organizacím.

Založení nové firmy

Správné uvedení názvu a typu organizace je důležité pro další operace s programem. Nelze je dodatečně změnit. Aplikace samozřejmě umožňuje dle rozsahu případné zakoupené licence založit i více firem (3–10). To ocení především externí účetní, které mají zpravidla klientů více. Ceník účtujte.cz

Vyplňujeme základní firemní údaje

Jakmile máte založenou firmu, zobrazí se základní panel. Zde si v nabídce „Nástroje“ zvolíte „První nastavení firmy“ a odkaz „Změnit“. Vyplňují se základní firemní údaje – jméno, adresa sídla firmy, poštovní adresa (pro případ, že se adresa sídla firmy neshoduje s adresou pro doručování), fakturační adresa (opět pro případ, že se adresa sídla firmy neshoduje s adresou pro doručování) a další kontaktní údaje (telefon, mobil, fax, e-mail, www.stránky), spisová značka, jméno a postavení oprávněné osoby, kód a název zástupce. Dále označíte variantu zda je nebo není firma plátcem DPH, v jakých jazycích potře­bujete, aby s vámi program komunikoval. Nastavuje se rovněž duální měna, údaje pro Přiznání k DPH (finanční úřad a převažující činnost, způsob aktualizace denních, příp. ročních kurzů pro přepočet zahraničních měn i parametry pro používání čtečky čárových (EAN) kódů).

Údaje o firmě

Existuje i možnost přiložit logo firmy, podpis a razítko, tj. údaje, které se následně vytisknou na doklady. Nastavuje se také, jak se program má chovat v jednotlivých modulech - např. jakou metodu chcete používat pro oceňování zásob, zda potřebuje umožnit záporný stav skladu, zda chce automaticky rezervovat zboží při jeho objednání, zda hodláte povolit rezervaci i do mínusu. Pro uživatele modulu „Zaměstnanci“ je důležitá záložka s nastavením důležitých údajů pro výpočet mezd a povinného pojištění. Je možné i případné sledování historie provedených změn při účtování.

Nastavení firmy

Samozřejmě je vhodné využít nápovědu, která nabízí podrobného průvodce nastavením firmy. Uživatel by měl průvodce podrobně prostudovat, protože od základního nastavení programu se bude odvíjet jeho další fungování, přednastavení operací a bezproblémové účtování, případně vedení daňové evidence. Základní údaje o firmě je možné kdykoliv doplnit, změnit nebo upravit.

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).