Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zmatky u daňového zvýhodnění na dítě. Které dítě počítat jako první? od PetrS - To je zase rada, volat na ministerstvo :-)...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2017 3:33

  PetrS (neregistrovaný) 95.129.245.---

  To je zase rada, volat na ministerstvo :-) Účelem je zmást klienta? Jak byste poradil v domácnosti, kde jsou trvale dvě děti každé jiného z partnerů plus jedno společné, navíc si každý z nich může uplatnit i své další dítě, které má ve střídavce s bývalým partnerem?

  Nevím, školy nemám, ale těžko lze uplatnit druhé a třetí dítě, když současně nemám to první, ne? Poradil bych pánovi, ať si to namaluje :-) Ona to zas taková věda nebude. Má domácnost s přítelkyní, dvě děti jsou jejich společné. Tři děti měli jen půl roku, v lednu měli jedno.

  Celý rok vychovávali jen AG - 12x první dítě, uplatní si libovolný z partnerů.
  BE měli od února - 11x souběžně druhé dítě, uplatní si libovolný z partnerů.
  EL střídavka a dohoda s bývalkou, že za 1-6 uplatňuje ona - 6x souběžně se dvěma společnými je to třetí dítě, uplatnit si může pouze pán, protože nejsou manželé.

 • 22. 3. 2017 10:40

  Úředník (neregistrovaný) 89.190.54.---

  V tom druhém půlroce musí děti postoupit z 2. a 3. místa na 1. a 2. Jinak to ADIS vyhodnotí jako chybu. Tedy 1. dítě musí být využito celých 12 měsíců, druhé dítě 11 měsíců a třetí dítě 6 měsíců. Je přitom zcela jedno, které dítě bude na té či oné pozici a jak dlouho

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).