Hlavní navigace

Podnikání studentů

Víc odhodlání než peněz, přesně to je potřeba do začátku podnikání

Zbavte se strachu a předsudků a začněte podnikat. Úplně samo to samozřejmě nepůjde, ale s pořádnou dávkou nadšení se na trhu určitě uchytíte.

28. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 7 minut

Navrhl dřevěné hodinky, po pár měsících je prodává na všech kontinentech

Mladý inženýr ze Šumperku navrhl dřevěné hodinky. Jak začínal, s čím se potýkal a z čeho má radost, prozrazuje v dalším dílu seriálu Příběhy podnikatelů.

Doba čtení: 9 minut

Vysoké školy podnikatelům ve studiu moc nepomáhají

Konec září je na některých vysokých školách poslední šancí přihlásit se ke studiu. Otestovali jsme, jestli podnikatelům nabízejí nějaké speciální služby.

30. 9. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Podnikání a zaměstnávání neplnoletých od roku 2014

Od roku 2014 mohou soudy rozhodnout o přiznání svéprávnosti před dosažením zletilosti. Je dokonce možné i podnikat. Udělují již soudy neplnoletým svéprávnost?

9. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Mladí studenti sází vše na jedinou kartu, ve svém byznysu cílí na seniory

Studenti většinou mívají úplně jiné zájmy, než je rozvoj webu pro seniory. Jsou ale i tací, kteří v tom cítí velký potenciál a plánují rozjet fungující firmu.

Doba čtení: 7 minut

Vychovat si zaměstnance se vyplácí, od letoška i finančně

Najít kvalifikovaného člověka pro hutní výrobu nebo strojírenství je nad síly mnoha českých firem. Takoví na trhu práce prostě nejsou. Práce je přitom dostatek.

Doba čtení: 7 minut

Nový občanský zákoník umožní podnikání nezletilým

Nový zákon přináší nové pojmy. Například osobní jméno, namísto křestního. Zavádí i možnost vykonávat výdělečnou činnost před dosažením věku osmnácti let.

Doba čtení: 5 minut

Je mu 25 let a psaly už o něm světové deníky. Čtěte příběh mladého podnikatele

Přesně před rokem se začalo často mluvit o projektu Skypicker. A to nejen u nás, ale i v zahraničí. Stojí za ním nápad mladého studenta, kterého nebavila škola.

Doba čtení: 6 minut

Mladí studenti se učí podnikat. Čtěte, jak si to představují

Českou ekonomiku drží podnikatelé, především živnostníci a nejmenší firmy. Můžeme s nimi počítat i do budoucna? Roste mladá generace podnikatelů?

Doba čtení: 7 minut

Vyberte si svou vysokou školu, láká portál Vysokéškoly.cz s novým vlastníkem

Provozovatel serveru Jobs.cz společnost LMC koupila 100% podíl v portálu Vysokéškoly.cz. Chce si zaháčkovat budoucí uchazeče o zaměstnání.

18. 6. 2012 14:12
Doba čtení: 1 minuta

Jak na daně a pojištění u podnikajících studentů starších 26 let

Přivýdělek studentů není v současné době ničím výjimečným. Uzavírají se krátkodobé brigády, ale i trvalé pracovní poměry na kratší úvazky. Stále častěji se můžeme setkat také s podnikáním studentů.

Doba čtení: 5 minut