Hlavní navigace

Pronájem webu/domény

Dobrý den, pokud bych jako FO pronajal svoji doménu či web nějaké společnosti (s.r.o.), která by ji používala ke komerčním účelům, jak bych měl danit příjem z tohoto pronájmu? Musel bych platit také zdrav. a soc. poj? Děkuji.

Petr
4. 5. 2020 13:36

Odpověď

Dobrý den pane Petře,
ve Vašem případě to vypadá na danění jako ostatní příjmy podle §10 Zákona o dani z příjmů.A pokud částka nepřekročí 30000,-Kč za rok,pak ji ani nemusíte danit.Pokud by vyšla vyšší,pak ji zahrnete do přiznání k dani z příjmu FO a uvedete ji do kolonky § 10 = ostatní příjmy a jako výdaje uplatníte výdaje,které VÁm s tím vznikly,například platba za doménu jejímu poskytovateli­.Rozdíl zdaníte 15% a žádné odvody pojistného.
Semerádová

Ilona Semerádová (daňový a účetní poradce)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).