Hlavní navigace

Evidovat tržby nepůjde ani dobrovolně. S pokladním zařízením mohou být problémy

7. 12. 2022

Sdílet

23.2.23 5x/ Kasa, pokladna, EET Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Od 1. ledna 2023 se v souvislosti se zrušením povinnosti evidovat tržby nepočítá s dalším provozováním systému EET na straně Finanční správy ČR, a to ani pro dobrovolně evidující podnikatele. 

Finanční správa ČR upozorňuje podnikatele, že bude od nového roku evidování realizovaných tržeb prostřednictvím pokladních zařízení s vysokou pravděpodobností zcela znemožněno. V případě ukončení provozu systému EET již pokladní zařízení nenaváže spojení se systémem EET. 

Mohou se objevit problémy s pokladním zařízením

Může se tak stávat, že bude docházet k situacím obdobným výpadku internetového připojení, kdy bude pokladním zařízením vystavena účtenka obsahující kód PKP (podpisový kód poplatníka) místo kódu FIK (fiskální identifikační kód). Pokladní zařízení se může opakovaně snažit zaslat datovou zprávou údaje o evidované tržbě, pokladní zařízení ale potvrzovací zprávu ze systému EET neobdrží.

Elektronická evidence tržeb zřejmě definitivě skončí. Její konec schválila Sněmovna Přečtěte si také:

Elektronická evidence tržeb zřejmě definitivě skončí. Její konec schválila Sněmovna

Pokud máte pokladní zařízení, které disponuje funkcí vypnutí evidování tržeb, doporučujeme na pokladním zařízení tuto funkci vypnout, aby už nedocházelo k opětovnému spojení se systémem EET, apeluje úřad. Je však třeba vzít v úvahu fakt, že na vypnutí systému EET ze strany Finanční správy ČR mohou jednotlivá pokladní zařízení reagovat rozdílně. Je žádoucí v případě problémů s funkčností pokladních zařízení informovat dodavatele.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).