Hlavní navigace

Rohlik.cz přestane nabízet produkty organizátora traktorových protestů

19. 2. 2024

Sdílet

19.2.24 /6x/ Stop, varování, upozornění, vykřičník Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

E-shop s potravinami Rohlik.cz se rozhodl stáhnout z nabídky produkty firmy Rabbit CZ, jejíž majitel Zdeněk Jandejsek byl spoluorganizátorem dnešních protestů zemědělců v Praze.

Rabbit mizí z nabídky Rohlíku

Rohlik.cz dnes na svém facebookovém profilu oznámil, že už dále nebude nabízet produkty společnosti Rabbit CZ, jejíž majitel byl spoluorganizátorem dnešních protestů farmářů v Praze. Vyjádřit nesouhlas s politikou je právem každého z nás, ale omezovat dopravu a osobní svobody obyvatel už nikoliv. Je také špatně, když organizátorem stávky proti současnému systému je člověk, který právě díky němu načerpal na dotacích přes 2 miliardy korun, doplnil Rohlik.cz.

Firma Rabbit vznikla v roce 1991 a původně se zabývala zpracováním králičího masa. Postupem času se z malé firmy stal velký zemědělsko – potravinářský celek, ve kterém pracuje zhruba 1700 zaměstnanců. Holding dosahuje v posledních letech obratu 6,94 mld. Kč, konsolidované výnosy se pohybují kolem 4,5 mld. Kč.

Majitel firmy Rabbit Zdeněk Jandejsek dříve vedl Agrární komoru ČR a též působil jako expert hnutí Trikolora pro oblast zemědělství.

Zemědělcům došla trpělivost. Se svými traktory chystají protestní jízdu Prahou Přečtěte si také:

Zemědělcům došla trpělivost. Se svými traktory chystají protestní jízdu Prahou

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).