Hlavní navigace

Odborníci na dopravní telematiku se letos sešli potřetí

Dnešním dnem začala dvoudenní konference ve slovenské Skalici na téma Telematika pro regionální dopravu. Pořadatelem tohoto setkání je akciová společnost KPM Consult a Sdružení pro dopravní telematiku ČR.

A co je vůbec telematika?

Jde o veděcko disciplínu, jejímž úkolem je integrovat jednotlivé aplikace a systémy, které podporují celý dopravní proces. Rozvoj dopravní telematiky následně ovlivňují další obory – legislativa, dopravní inženýrství a ekonomika.

Není náhodou, že letos jsme zvolili místo konání konference na Slovensku. Naším cílem je přiblížit se našim nejbližším partnerům a vytvořit podmínky všem, kteří tuto problematiku společně řeší. Troufám si tvrdit, že konference Telematiku pro regionální dopravu se už stala tradicí i pojmem na odborném poli, řekl dnes Petr Augusta, generální ředitel KPM CONSULT, a.s. a zároveň předseda organizačního výboru konference.

Na úvodním vystoupení konference poznamenal generální ředitel ze AŽD Praha Ing.Zdeněk Chrdle závažnost vzdělání v dopravní problematice. Na konci června se na tento popud otevře 1. vědecko-technický park ve Středočeském kraji, který bude sloužit jako centrum pro vznik nových inovačních projektů, uvedl Ing.Zdeněk Chrdle.