Hlavní navigace

Názory k článku 8 nejčastějších chyb, které OSVČ dělají u žádostí o bonus 25 tisíc korun

 • 23. 4. 2020 12:26

  Eli888

  Dobrý den, chci se zeptat - nemám doma PC ani tiskárnu, kamarádka mi vytiskla ten formulář a já ho vyplnila ručně, podepsala a poslal e-mailem. Myslíte že je to vpořádku? Dovolat se na finanční úřady se nedá. Tak teď nevím co s tím . Díky za radu. E

 • 14. 5. 2020 10:29

  paprokova

  Můj dotaz směřuje k žádosti nároku vyplacení kompenzačního bonusu a jeho délky.
  Podotýkám, že jsem dosud o žádnou kompenzaci nežádala.

  Podnikám jako OSVČ jako průvodkyně v cestovním ruchu (vedlejší činnost). Kromě toho pracuji ještě na dvě DPP, a to v prvém případě jako pedagožka, v druhém jako tazatelka CVVM. Nepracuji v žádném zaměstnaneckém poměru, jsem starobní důchodkyně.
  Nejprve k práci průvodkyně, kterou vykonávám na vedlejší pracovní poměr na ŽL již od roku 1992. Každoročně průvodcuji skupiny od jara do poloviny října. Letos jsem bohužel o tuto svou práci přišla, protože se předem pro mne nasmlouvané týdenní zájezdy na květen a červen z důvodu krize spojené s coronavirem nemohly uskutečnit.
  K práci tazatelky na DPP mi bylo 13.3. sděleno, že plánované dotazování „tváří v tvář “ od 28.3.- 6.4. odpadá a bude se realizovat později v průběhu dubna (dosud nerealizováno).
  K DPP v pedagogické činnosti jsem neměla v inkriminovaném období žádnou aktivitu, pouze v únoru, za kterou mi 10.3. přišla na účet odměna ve výši 2.125,-Kč.

  Když to shrnu, nemohla jsem v běžném rozsahu pracovat v březnu, dubnu ani v květnu. Myslím, že mám nárok na celý 1 kompenzační bonus a dál ještě z bonusu 2 celý květen, tj.od 1.5.do 31.5., což časově koresponduje a pokryje aspoň začátek turistické sezony, která letos nebude slavná.

  Prosím o Váš názor, ev. doporučení Předem děkuji. A.P.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).