Hlavní navigace

Dobrá zpráva pro e-shopy, dobírka bude vyloučena z #EET

28. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud bude zboží dodáváno přes přepravní firmy, které peníze od zákazníka následně převedou e-shopu na účet, nebude se EET na tyto transakce vztahovat.

Platba na dobírku, pokud nebude dopravní společnost předávat prodejci hotovost, se nebude muset evidovat v rámci elektronické evidence tržeb (EET). Na úlevě pro e-shopy se dohodla Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a ministerstvo financí.

Dobírka se nebude evidovat v rámci EET

O zjednodušení podmínek pro podnikatele v rámci EET jednali před několika dny předseda AMSP ČR Karel Havlíček, místopředsedkyně asociace Pavla Břečková, ministr financí Andrej Babiš, náměstkyně ministra Alena Schillerová a šéf finanční správy Martin Janeček.

Výsledkem jednání jsou některé úlevy pro podnikatele. Ministerstvo financí například přistoupilo na požadavek e-shopů na “neevidenci” dobírky, která patřila, jak například upozornil i server Podnikatel.cz, mezi problematická místa EET. Pokud bude zboží dodáváno přes přepravní firmy, které peníze od zákazníka následně převedou e-shopu na účet, nebude se EET na tyto transakce vztahovat. Jestliže ovšem přepravní firma bude prodejci zpětně předávat fyzickou hotovost, potom je nutné doklad vystavit přes EET.

Čtěte také: #EET a dobírka? Komplikovanější problematika, než se čekalo

Při poruše zařízení půjde data zaslat sumárně

Další novinkou je domluvený postup podnikatelů při selhání zařízení na EET. Prodeje nakumulované v době nepoužívání EET budou moci po opětovném uvedení zařízení do provozu nahrát najednou, tedy jednou tržbou, nikoliv po jednotlivých dokladech. Současně jsme se dohodli, že se nemusí jednat o poslední úpravy a  v nejbližších dnech opětovně sedneme k jednacímu stolu. Cílem bude vyjít vstříc nejmenším podnikatelům, variant jak to udělat máme připraveno více, komentoval Karel Havlíček, šéf AMSP ČR.


Čtěte více: Budete mít problémy se zařízením na #EET? Údaje půjde poslat v agregované podobě

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).