Důvěra v českou ekonomiku se zase zvýšila

27. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ilustrační obrázek
Autor: Depositphotos – AllaSerebrina
Ilustrační obrázek

Celková důvěra v tuzemskou ekonomiku v prosinci opět vzrostla. Souhrnný indikátor důvěry se zvýšil o 3,6 bodu. Na růstu důvěry se podílel jak podnikatelský, tak spotřebitelský segment. Indikátor důvěry podnikatelů totiž meziměsíčně stoupl o 3,9 bodu a indikátor spotřebitelské důvěry si polepšil o 2,5 bodu. Ve srovnání s hodnotou v prosinci 2009 je souhrnný indikátor důvěry o 13,5 bodu vyšší. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Co se týče celoročního vývoje indikátorů důvěry, postupně se oba indexy (s menšími výkyvy) zvyšovaly v průběhu celého letošního roku. Statistici však brzdí přehnaný optimismus. Oživení bude i nadále křehké, zejména z důvodu protisměrného vývoje v průmyslu a stavebnictví, a pokračujícího kolísání v odvětvích obchodu a služeb, komentovala data předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

Autor článku

Je zástupcem šéfredaktora Podnikatel.cz a zajímá se o novinky a změny v legislativě s dopadem na byznys. Věnuje se také analýzám a komentuje aktuální dění. 

Kvíz týdne

KVÍZ: Pravda, nebo lež? Jak dobře znáte legendární československé retroznačky?
1/10 otázek
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).