Hlavní navigace

Máme přehledy pro všechny zdravotní pojišťovny za rok 2012

26. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stahujte přehled o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu. Server Podnikatel.cz nabízí čtenářům přehledy všech zdravotních pojištoven.

Server Podnikatel.cz nabízí svým čtenářům přehledy příjmů a výdajů za rok 2012 všech zdravotních pojišťoven. Většina z nich má interaktivní podobu a můžete je tak jednoduše vyplnit na svém počítači a formulář za vás vše dopočítá.

Co se týče lhůty pro podání přehledu pro zdravotní pojišťovnu, ta se od loňského roku nijak nezměnila. Pořád platí, že OSVČ musí přehled odevzdat do jednoho měsíce od doby, kdy měly podat daňové přiznání. OSVČ, které nevyužívají daňového poradce a musí  podat přiznání do 2. dubna, mají na přehled čas do 2. května. Podnikatelům, kterým s přiznáním pomáhá daňový poradce, se lhůta posouvá na 1. sprna. Do konce dubna však musí tuto skutečnost doložit zdravotní pojišťovně. OSVČ, které nemají za povinnost odevzdávat daňové přiznání, musí letos podat přehled l do 8. dubna. Přehledy musí vyplnit také OSVČ, které ukončily samostatnou výdělečnou činnost v roce 2012, nebo v roce 2013 před termínem pro odevzdání přehledu.

Za den podání přehledu se bere den, kdy přehled odešlete poštou, osobně podáte příslušné pojišťovně nebo odevzdáte elektronickou formou. V případě zpoždění hrozí podnikatelům pokuta až do výše 50 000 korun. Pojišťovny však zpravidla opozdilce nejprve upozorní a pokuty dávají až poté, co podnikatel ani na výzvy nereaguje.

Doplatek se hradí do 8 dnů od přehledu

Pokud podnikateli vznikne na zdravotním pojistném nedoplatek, musí ho uhradí do 8 dnů od odevzdání přehledu. V případě podání přehledu 2. května, musíte pojistné doplatit do 10. května. Jestliže jste ale přehled odevzdali už 10. února, měli jste za povinnost pojistné doplatit do 18. února. Splatnost se totiž počítá ode dne, kdy reálně došlo k podání přehledu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).