Hlavní navigace

Názory k článku Minimální mzda se nakonec od roku 2015 zvýší o 700 korun

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 7. 2014 7:31

  dusno62@centrum.cz (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Zvýšení minimální mzdy znamená: % zvýšení podpory v nezaměstnanosti, zvýšení cen u zboží vyrábějící se v ČR.
  Propouštění(určitě ne masivní ale postupné,poma­lé,zákeřné.)
  Konec malých firem,kde pravidelné navyšování mezd zničí
  drobné podnikatele maje několik zaměstnanců.
  Jsem přesvědčen že jen mizivé % dostává.minimální mzdu.
  A to % je potom neschopné se samo vzepřít myšlení a uvažování.
  Proto nastupuje vláda aby to zvládla.Postaramé se o ty, co v podstatě
  ani pracovat nechtějí, protože za nějakou min. mzdu pracovat mohou
  ale nemusí,dostanou se zvýšenou min. mzdou navýšenou podporu.
  Dávám práci 10 lidem. Mám pár zaměstnanců kteří mají problém vydělat na min. mzdu.Pár měsíců v roce doplácím do MM.Není to tím
  že by si nemohli vydělat.Mohou a to dokonce bez přesčasů.Těmto lidem se pracovat nechce.Chodí do práce aby něco málo vydělali a o zbytek se postará stát - zaměstavatel.Ten nakonec zaměstnance propustí na rozloučenou mu přidá dobré odstupné.Proto milí představení, zvýšte MM skokově přímo o 5-6 tis.,nbuďte troškaři.
  Uleví se především drobnějším podnikatelům,ktří nebudou neustále hledat prostředky na zvýšení platu.Ti zavřou a propustí zbytek zaměstnanců.pos­tavíme se do fronty na ÚP, kde svoje dostaneme.
  A to bez nervů a práce od.rána do večera.

 • 24. 7. 2014 10:14

  Martin (neregistrovaný) 92.62.227.---

  Jen samé nesmysly. V situaci, kdy ekonomika "jede" je jasné, že firmy nebudou vůbec propouštět. Jsem sám zaměstnavatelem a jsem přesvědčen, že pokud není schopen zaměstnavatel platit na území EU svým lidem ani pitomých 330 EUR za které se nedá v ČR žít, tak doporučuji přesunout byznys do Číny nebo do Bangladéše. Díky hloupé intervenci ČNB došlo ke skokovému zdražení potravin (ačkoliv inflace nestoupla), takže je na místě zvýšení mezd. Je nutné si to poctivě přiznat.

 • 25. 7. 2014 19:03

  Libor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dobrý den,
  v případě, že zaměstnavatel nemá prostředky aby zaměstnanci, který řádně vykonává svoji práci, vyplatil mzdu min. 20 000,- kč tak by něměl zaměstnávat a svoji práci si udělat sám . Zbude alespoň více práce pro OSVČ. Věřte tomu, že minimální mzda jako je jako motivace pro vyšší prac. výkon skutečně nedostatečná.Svoje hloupé řeči o tom, že se lidem nechce pracovat si něchte od cesty.
  Pracoval jsem cca 3 roky v Německu, práci kterou tady musím stihnout sám nebo s pomocníkem jsme tam dělali 3 kvalifikovaní pracovníci. Můžete se tam jet také něčemu přiučit, možná leccos pochopíte. Zkuste rovněž přemýšlet proč je tam min mzda 230 kč na hodinu, byla tam už dávno před tím, než ji schválil parlament....
  Chraň bůh ČR od podobných jako jste Vy, kteří by nejraději aby pro ně zaměstnanci pracovali za polívku....tohle je skutečný problém České republiky - myšlení některých lidí.

 • 26. 7. 2014 2:00

  Ano (neregistrovaný) 88.103.137.---

  Problem, je, ze si lide nechaji kakat na hlavu - vi, za kolik se dela na zapade a presto se zvednou z postele za 80Kc/h - pracovni sily je tedy dost a mzda neroste.
  Nastesti internet nerozlisuje "specificke trhy" a tak i Vy muzete mit to co na nejzapadnejsim zapade.

 • 16. 9. 2014 17:37

  cabe52 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A nechtěli by páni podnikatelé, aby se pro ně makalo zadarmo? Je mi Vás opravdu líto. Vždyť v EU máme pomalu nejmenší min. mzdu.

 • 29. 7. 2014 9:50

  george (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Vláda sice se snaží přilepšit, ale jsou i takový zaměstnavatelé, že minimální mzdu neslyší rádi. No a pak jiného nezbývá než odejít do Německa makat za 240Kč (8.7336 Euro)/ hod. * 22prac dnů = 42.240Kč(1537.12 Euro). Když odečtu veškeré německé poplatky, mi zbude 22.195 Kč. (807.68 Euro). Takhle by měli mocní uvažovat. Kdo maká má, kdo nechce nemá. Jasné stručné pravidlo. Jsem zastáncem pravidla, soc. podpora na půl roku, a dost !!, Osobně jsem byl pětkrát na podpoře UP, a vždy jsem si našel práci, naposled v Německu. Pozdravuji Česko a neblbněte tam !!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).