Hlavní navigace

Ministerstvo spravedlnosti modernizuje, spustí nový portál Justice.cz

28. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Komunikace uvnitř Ministerstva spravedlnosti, ale i s ním samotným dostane modernější kabát. Novoty portálu Justice.cz uhradí peníze z evropských fondů.

Portál Justice.cz, který je provozován Ministerstvem spravedlnosti už od roku 2001, slouží jako zdroj informací veřejnosti. Právě tady najdete veškeré údaje o činnosti jak celého resortu, tak jednotlivých organizací. V těchto dnech započala práce na novém systému. Nový portál Justice.cz vyjde na 19,2 milionu korun. Z větší části projekt uhradí peníze z Evropské unie.

Čtěte také: Plátcům DPH přibude administrativa, budou muset vést a podávat nový výkaz


Autor: 258398

Obsahem projektu je vytvoření nového systému, nákup hardware, testování a integrace dat, proškolení uživatelů z resortu, zkušební a ověřovací provoz a přechod do rutinního provozu. V současné době se v souladu se zákonem o veřejných zakázkách připravuje veřejná soutěž, vyjmenovává mluvčí ministerstva spravedlnosti Jiří Hovorka.

Mohlo by vás zajímat: Povinná elektronická komunikace s ČSSZ skončí pro podnikatele dříve, než začala

Cílem celého projektu je umožnit lidem lepší přístup k veřejným informacím a také zefektivnit komunikaci v rámci celé justice. Nový postál Justice.cz by měl být dokončen v roce 2015.

Čtěte také: Cimrman by opět zaplakal, Češi přihlašují jeden vynález za druhým

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).