Hlavní navigace

Názory k článku Od ledna se zvýší důchody, žádné „bavory“ ale nečekejte

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 9. 2013 9:53

  Dan (neregistrovaný) ---.sprintel.cz

  Nechápu na co si důchodci stěžují!!! Ten důchod 11 015 Kč je úplně normální a každý důchodce má okolo těch 10 000 Kč měsíčně...

  Ovšem to jsou peníze, pro které nemusí vůbec NIC DĚLAT a budou jim chodit klidně do Horní Dolní.

  Navíc, aby pracující člověk dostal 11 015 Kč, tak musí mít zaměstnání za 13 000 Kč měsíčně!

  A na rozdíl od nynějšího důchodce mladý člověk už sám ve stáří žádný důchod NEDOSTANE! Taky z toho musí platit nájem, protože mladý člověk nemá žádný "regulovaný", ale normálně tržní - ani nedostal byt od komárů za pár šupů, ale pokud jej chce, tak jej stojí MILIONY. Stejně tak mladý člověk nemůže být někde v pohodičce a levném bydlení v Horní Dolní, protože tam nesežene práci...

  A hlavně důchodce důchod dostane VŽDY - nemá žádné měsíce, kdy by důchod nedostal. Ale mladý člověk je při ztrátě zaměstnání, které zažívá každých pár let, nějakou dobu bez peněz nebo jich dostává na podpoře o hodně méně.

  Co je však nejdůležitější. Důchodce z důchodu živí akorát sebe, ale mladá rodina musí ze svého platu živit ještě děti!!

  Například bratr se švagrovou pracují v jednom krajském městě - oba mají SŠ, bratr pracuje ve fabrice a donese domů cca 15 000 Kč, švagrová dělá v supermarketu a donese cca 8000 Kč. Dohromady mají 23 000 Kč, z toho ale musí zaplatit zhruba 10 000 Kč za nájem a ze zbylých 13 000 Kč živit a kupovat vše pro sebe a dvě děti.

  Dva důchodci mají v podstatě podobné peníze, ale živí jenom sami sebe a bydlení už mají vyřešené.

  Však se jenom podívejte na zprávy, jak okrádají "chudáky" důchodce - tam někomu vzali 50 000 Kč a nebo několik případů, kdy "důvěřivé důchodce" někdo okradl o 400 000 Kč úspor!

  Vy znáte nějakou mladou rodinu, která má doma jenom tak pro strýčka příhodu našetřených několik set tisíc korun????!! Já teda ne...

 • 30. 9. 2013 18:32

  TomášFuk (neregistrovaný) ---.scnet.cz

  Jó, co si léta volíte, to máte! Zato máte, ale, banány po celý rok :-)

 • 30. 9. 2013 23:24

  Dan (neregistrovaný) ---.sprintel.cz

  Ne, nemuseli. Všechno měli přidělené od komárů, kteří si mohli dělat haury, protože v 50. letech ukradli naprosto vše. Kolik běžných platů stál byt tehdy a kolik stojí teď?

  Navíc nezavádím, protože oni dělali a všechno dostali, teď mají důchody větší než spousta pracujících mzdy...

  Já dělám ještě tvrději. Za bydlení atd. platím mnohem více peněz než lidi za komunistů a důchod NEDOSTANU!

  Nevidím důvod, když nedostanu důchod já, proč bych ho měl platit jiným. Navíc tyto generace ten systém dovolily a nechali republiku rozkrást... Dávají to za vinu sice "mladým", ale já jsem opravdu někdy ve školce nebo v první třídě nemohl bojovat proti rozkradení při "revoluci".

  Komunistické generace jsou nejhorší paraziti všech dob, protože vyžraly všechno dědictví po svých předcích a žijí na dluh, který budou platit jejich potomci.

  Matka mojí známé šla nedávno do důchodu - pracovala 40 let na jednom dělnickém místě. Nyní má důchod o 500 Kč větší než měla čistou mzdu!!! Tohle opravdu nebylo vůbec nikdy nikde na světě a nikdy už nebude.

  ŽÁDNÉ JINÉ GENERACE V HISTORII ČR nedostávaly přidělované byty, nenávratné půjčky a zároveň pak neměly plošně důchody vyšší než spousta lidí mzdy v aktivním věku.

  Takže se nedivte, že jsem naštvaný... Já totiž žádný důchod nedostanu a navíc díky stavu zdravotního systému si budu muset platit v plné výši zdravotní péči, kterou tato generace důchodců má placenou mnou!

  Jsme si snad všichni rovni! Když já budu mít houno, tak oni mají mít taky... Nechápu proč mám splácet cizí dluhy!

 • 1. 10. 2013 14:20

  Tonda

  Tehdy se byty nedaly koupit, dalo se buď vstoupit do družstva, nebo čekat na obecní, v obou případech to znamenalo dlouhá léta a často bydlení rodiny s dětmi v jednom pokoji v bytě rodičů.

  To že někdo, kdo vydělával dobře má dnes větší důchod než má plat někdo, kdo dnes vydělává málo je snad přirozené, důchod je závislý na výši minulých příjmů. i když podle mě málo, nízkopříjmoví v důchodu zůstanou na svém, vysokopříjmoví spadnou i na méně než 40%, přitom odváděli stejnou procentuální část.

  LIdi co odcházejí do důchodu teď mají už většinu rozhodných příjmů z doby po 1989, moje mám šla loni a důchod se jí vypočítával z příjmů od roku 1986.

 • 5. 10. 2013 18:05

  František Kreisinger, Vidnava (neregistrovaný) ---.netdatacomm.cz

  Poděkujte nebožtíkovi Václavovi V. za to, že pod jeho vedením nám po převratu začala naše země konečně vzkvétat. A něco po něm z vděčnosti zas pojmenujte (třeba veřejné záchodky).

 • 1. 10. 2013 14:23

  Tonda

  Každý dostane plat podle toho jak pracuje, pokud pracuje málo, špatně nebo dělá práci, kterou by zvládla i cvičená opice, tak se nemůže divit, že jeho plat tomu odpovídá.

 • 2. 10. 2013 7:13

  Tomáš Fuk (neregistrovaný) ---.scnet.cz

  Dane, nejprve se jako mladý a nadějný zamysli nad tím, koho volíš a koho budeš z těch slibotechen volit a pak tady breč.
  častý názor je, že za komunistů měli všichni stejný kulový, za "demokratů" máme všichni ( přeneneseno, páč já za to nemohu, já ty darmožrouty nevolil) skoro 200 tisíc dluhů na hlavu! A krachují podniky i soukromníky, armádu nezaměstnaných a armádu vyžírků, co dělat ani nechtějí a vlastně kvůli pseudohumanistům ani nepotřebují.
  Až si lidé přestanou hrát na to, být IN a začnou konečně používat mozek, pak snad už konečně bude líp. Zatím jsme větší stádo, než za "totality"!

 • 6. 10. 2013 17:35

  - (neregistrovaný) 82.209.11.---

  lidem se socialismus hnusil a proto se v roce 89 rozhodli pro kapitalizmus. ten ale lidem v budoucnu důchody nebude garantovat. individualisté si musí během života našetřit sami. bohužel ale kapitalisté zapoměli snížit daně. takže výhoda je, že i když platíte jedny z nejvyšších daní v evropě, důchodů se nedožijete. to je ta "výhoda".

 • 30. 9. 2013 20:26

  Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---

  Většina totiž není politiky a nebo pravicové osobnosti a pokud mají více dětí tak je senior, který může podpoří. To ovšem neznamená že by se měl vzdát něčeho na co si celý život platil pojištění. Když EU pískla, najednou Kalousek sebral 65 mld. Kč z devizových rezerv ČNB (ty tvoří asi 800 mld. Kč) a poslal je do Brusele, do záchraného fondu EU pro Řeky a Kypřany.
  A tak spíše byste měli hanit rozhazování a rozkrádání společných peněz než závidět důchodcům. A že vy budete bez důchodu? ale to je váš problém že volíte pravicové antiobčanské zloděje, volte komunisty, ti peníze najdou. Jak se dočtete jinde Evropa kráčí ke krachu a revoluci, socialismus tentokrát nepříjde z Ruska ale ze západu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).