Hlavní navigace

Názory k článku Odpovídá za data zákazníků e-shop, nebo webhostingová firma?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 8. 2018 13:22

  mfrd (neregistrovaný) 62.44.12.---

  Domnívám se, že UOOU se neuvědomuje jednu věc. V případě webhostingu, není webhoster automaticky v roly zpracovatele. Neboť zpracovatel při zpracování osobních údajů poskytuje dle pokynů správce. Jako poskytovatel obecného technického prostředku nejsem apriory povinen předpokládat jeho užití ke zpracovávání osobních údajů. Souhlas je v primární odpovědnosti správce tak, aby volil relevantní službové produkty. Tedy pokud nejde o využití eshopu v rámci webhostingu, ale jen o obecný webhosting nelze předpokládat užití ke zpracování osobních údajů. U hostingu eshopu již jo. Ale to nemám smlouvu na webhosting, ale na hosting eshopu.

 • 30. 8. 2018 8:25

  karlos (neregistrovaný) 92.62.227.---

  no, ta otazka zjevně není formulována ideálně, ale vnímám to tak, že podstatné části, na něž zde UOOU odpověděl jsou:
  "...provozovatel e-shopu, nebo jeho pronajímatel..."

  což bych četl jako "provozovatel eshopu nebo pronajimatel eshopu". nijak to __přímo__ nesouvisí s provozovatelem webhostingu. Ten je zde odkazován pouze jako:
  "...data uložena v databázi a webhostingu pronajímatele..."

  a tedy zde odpovědnost webhostingu vyplíva z toho předpokladu, že pronajimatel je ZÁROVEŇ pronajimatelem zmíněného eshopu a tato odpověď je tedy z mého pohledu celkem logická, očekávatelná a viceméně zbytečná, neboť nijak neřesí jak je to ve Vámi zmíněné situaci, kdy pronajimatel e-shopu NENÍ provozovatelem webhostingu

 • 4. 9. 2018 19:30

  Mfrd (neregistrovaný) ---.215.broadband18.iol.cz

  Ta jistota odpovědnosti je zajišťěna pouze v případě, že smluvní ustanovení mezi správcem a zpracovatelem obsahuje povinná ustanovení dle nařízení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).