Hlavní navigace

Platební brána je pro e-shop konkurenční výhoda

19. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Obrat na trhu poskytovatelů platebních řešení v Česku zřejmě atakuje miliardu; novinkou je odchod PayU od Aukra. Ač vede dobírka, platební brány jsou trendy.

Domácí e-shopy pro platby využívají a nabízejí platební systémy  – například PayU, PayPal či PaySec. Platební systémy si však nekonkurují pouze vzájemně, soutěží také s v Česku při nákupech na internetu stále velmi oblíbenou a nejrozšířenější dobírkou. Ověřila to například loňská studie Asociace pro elektronickou komerci (APEK), ke které Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK, uvedl: Během přípravy Studie jsme si potvrdili, že nabídka na trhu platebních metod pro e-komerci je široká. S ohledem na konzervativní přístup českých zákazníků a medializaci možných rizik při nákupu na Internetu však nadále vévodí všem platebním systémům klasická dobírka.

Dobírku e-shopy přitom nejčastěji nabízejí vedle možnosti převodu na účet nebo hotovostní úhrady zboží. Platební brány však jsou přesto do budoucna považovány za směr, kterým se bude úhrada v e-shopech ubírat a obchodníci, kteří včas tyto platební metody nabídnou, tak mohou získat konkurenční výhodu. Čtěte více: Která platební metoda konečně svrhne nadvládu dobírky?

Miliardový trh

Očekávaný obrat na trhu poskytovatelů platebních řešení v České republice přesáhne v prvním pololetí 2012 hranici jedné miliardy korun. Aktuální změnou na rostoucím trhu je oddělení platební brány PaU od provozovatele obchodního portálu Aukro společnosti Allegro Group. PayU ČR nyní spadá pod mezinárodní skupinu PayU Group, která sídlí v Nizozemsku. Zařazením do skupiny PayU Group získáváme zázemí silného partnera s mezinárodním know-how a robustní infrastrukturou pro zpracovávání plateb. Otevírá se nám tím zároveň cesta k novým moderním technologiím a produktům vyvinutým skupinou, komentoval změnu ředitel PayU ČR Gabriel Kalapoš.

Content 22 tip novy

O platbách rozhoduje e-shop, ne zákazníci

Gabriel Kalapoš se domnívá, že jsou to právě e-shopy, nikoliv kupující, kdo určuje způsob platby. Pokud nemá kupující dostatek informací o online platbách, nebude je samozřejmě po e-shopu vyžadovat, uvedl v rozhovoru pro server Podnikatel.cz. S odvoláním na průzkumy PayU ČR dodává, že je 50 % kupujících otevřených online platbám, jen o nich potřebuje získat víc informací. Čtěte více: Gabriel Kalapoš: Tvrdit, že zákazníci online platby nechtějí, je od e-shopů alibistické

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).