Hlavní navigace

Požadované znění informační povinnosti k EET? Nabízíme text ke stažení

14. 12. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kdo eviduje tržby, musí splnit informační povinnost. Oznámení by mělo být dostatečně viditelné a čitelné. Co je obsahem? Požadované znění máme ke stažení.

Splnění informační povinnosti spojené s elektronickou evidencí tržeb se ukázalo být jako oříšek. Krátce po spuštění EET, která se v první vlně dotkla poskytovatelů stravovacích a ubytovacích služeb, vyrazil Podnikatel.cz do terénu mezi některé a zjistil, že podnikatelé mají problém dohledat správnou formulaci textu, kterým je informační povinnost splněna.

Čtěte více: Podcenili nebo odmítli přípravu. Teď mají s #EET problémy

Jsme účastníky EET experimentu… Dle zákona elektronicky evidujeme tržby, na takového oznámení o evidování tržeb naráží hned první den, kdy byla EET spuštěna, tedy 1. prosince, redaktor serveru Podnikatel.cz Zdeněk Vesecký v jedné z cukráren. Majitelka cukrárny Milana Blanická o informační povinnosti spojené s EET věděla, jak však prozradila, nebyla schopna dohledat požadované znění.

Podnikatel.cz vám znění textu, kterým se informační povinnost splní, nabízí ke stažení. K dispozici jsou obě požadované formulace:

Pro poplatníka, který eviduje v daném pokladním místě tržby v běžném režimu. 

Pro poplatníka, který eviduje v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu. 

Informační oznámení je podnikatel povinen uvádět na místě, které je dostatečně viditelné a čitelné. U tržeb evidovaných na internetu je nutné toto informační oznámení umístit také na web.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).