Hlavní navigace

Názory k článku Přelomový nález: Finanční správa smí zadržovat jen spornou část odpočtu DPH

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 3. 2019 11:14

  Jens (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Ty zvěrstva, která předvádí Daňový úřad nebere konce.
  Snad až Ústavní soudy zastavují toto bezpráví.
  A já se ptám není to pozdě? Nenechali jsme si INKVIZICI v podobě Fin.úřadu přerůst přes hlavu??
  Vždyť se tady čeká na spravedlnost několik let!
  A další otázka pro pani Schilerovou, kdo to vše v budoucnu zaplatí???
  Ten hon na čarodejnice v podobě, že všichni kradnú je už moc otřepaný.
  Měl by zde zvítězit rozum nad byrokracií, ale když vidím tu skladbu lidí u Celní a finanční správy, tak to půjde hodně TĚŽCE!!!

 • 3. 3. 2019 20:02

  Hajaja (neregistrovaný) 185.147.47.---

  Radujete se - bohužel - předčasně. Dnes mastná tlama, působící na Právnické fakultě v Brně a honosící se titulem JUDr. vzkázala od Moravce všem, že tento nález Ústavního soudu na doporučení svých poradců a zaměstnanců zřejmě respektovat NEBUDE. Je to další důkaz toho, jak si KOBLIHA představuje právní stát. Když se to hodí mocným ve vládě, tak se judikáty respektují, když se to nehodí, zaštítí se Kalouskem, který prý roku 2009 také jeden nález Ústavního soudu nerespektoval a jede se dál...

 • 2. 3. 2019 18:15

  Alex (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Konečně se někdo nedal a vytrval, je smutné, že to zarazil až Ústavní soud ČR.....a ani se raději neptejme po kolika letech....
  To co se děje od dob vlády mistra Babiše s lidmi a společnostmi, kteří se toho nebojí a sami se snaží vytvářet nějakou hodnotu a podporovat tak stát nemalými daněmi, je skutečně svinstvo. Stát se v tomto směru SÁM pasoval do role inkvizice s cílem zlikvidovat vše, co v ČR ještě vytváří nějakou hodnotu a z čehož je nakonec ta stále rostoucí a rostoucí státní správa dobře živena..ZATÍM, touto cestou to dlouho nevydrží.
  ANO, téměř všichni již máme dost všech těch byrokratických výmyslů v podobě EET, DPHKH aj., zvláštní kapitolou jsou pak následné nepřiměřené pokuty, které se však vztahují pouze na osoby bez vazby na státní správu či politiku.
  ANO, mluvím o Vás mistře Babiši a kauze Čapí hnízdo, kde byla v r. 2011 vyměřena pokuta v souhrnu 6 milionů včetně penále za neoprávněné čerpání části z 54 milionové dotace a kolik bylo zaplaceno? Pouhých 37 tisíc (s odpovídajícím penále)...výsměch všem. A kdo o tom rozhodl? Výbor regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy, ten totiž Čapímu hnízdu prominul 99 procent z pokuty, ano jedná se o ten samý výbor, který Čapímu hnízdu dotaci v roce 2009 přidělil... region Střední Čechy zřejmě tyto peníze pro svůj rozvoj nepotřebuje, proč taky, když je může získat z přídělu od Finanční správy, tedy od nás všech.
  Jak je vůbec možné, že o tom rozhodli ti samí úředníci, kteří neoprávněnou dotaci schválili???
  ANO...ptejme se...nedejme se... vytrvejme, jedině tak se tato NAD vláda a okolní státní živel dá krotit.

 • 11. 3. 2019 23:01

  Maida (neregistrovaný) 185.15.146.---

  No to je síla, co se kolem Babiše děje, samá podivná Náhoda.
  Je neskutečné, jak Babiš dokázal lidi oblbit těmi svými řečmi, které mu sepisují jeho mediální poradci. Ale přesto - nejvíc o člověku vypovídá to, co tvrdí o ostatních, když ho trochu zaženete do kouta. A Babiš ať se děje cokoliv, vždycky je to účelovka, vždycky je to kampaň, vždycky ostatní lžou, případně i kradou. Tam je vidět jeho charakter v celé své kráse. A charakter jeho voličů asi taky bude všelijaký, jsou škodolibě rádi, když nějaký podnikatel za směšnou věc dostane pokutu, ale Babišovi přejí podfukem získanou dotaci, přejí mu, že neplatí daně z mnohamilionových částek, přejí mu snad i to, aby se všechny dotace z EU sunuly jen k němu, hlavně aby je nedostali čeští podnikatelé, neboť těm je závidí. Babišovi nezávidí, protože jim vsugeroval, že má tolik, že přece nešel do politiky proto, aby měl víc, ale proto, aby makal pro lidi! Jak směšné. Ať tedy rozdá lidem svoje akcie, daruje svoje firmy konkurenci, pošle svoje peníze charitě a pak ať maká nezištně. Uvidíme.

 • 3. 3. 2019 9:11

  Vlad

  Tak nález bychom měli. Bude se jím ale Finanční správa řídit? Není to tak dávno (pár let) co Nejvyšší správní soud zveřejnil své rozhodnutí týkající se problému, zda kurzové rozdíly jsou nebo nejsou součástí základu daně. Finanční správě se toto rozhodnutí nelíbilo a tak reagovala argumentem ve smyslu "toto rozhodnutí neodpovídá ustálené rozhodovací praxi Nejvyššího správního soudu a Finanční správa se jím nebude řídit".

 • 6. 3. 2019 10:59

  otravena kobliha (neregistrovaný) 209.182.233.---

  Drzost financniho gestapa nebere konce? Selhavaji tradicni opory pravniho statu? Jak jinak tuhle Klekanici zastavit? Volicum ANO to je dokonce prijemne, kdyz prece nekdo doslapne "na ty zle podnikatele"

 • 6. 3. 2019 13:35

  nemo (neregistrovaný) ---.centromed.cz

  přesně tak. V tomhle tkví tajemství 30% pro Bureše, bez ohledu na jaho průšvihy, lumpárny, lhaní a fixlování.

 • 13. 3. 2019 12:11

  mfrd (neregistrovaný) 62.44.12.---

  Tak tohle není až taková tragédie, zde není náznak svévole. Ústavní soud pouze rozhodl, že pokud zákon procesně nedefinuje něco a zároveň to nezakazuje má být rozhodnutí úřadu a to jakéhokoliv ve prospěch nás občanů. (Obecný právní princip uplatňování moci).
  Prostě jim jen připomenul, aby uplatňovali státní moc způsobem minimalizujícím zásah do práv občanů.

  A propo, tento problém mají všechny úřady a táhne se to tady od dob nového pořádku ( období před 89 nezahrnuji, neboť tam jsme si již obecně řekli, že to bylo blbě)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).