Hlavní navigace

Názory k článku Přesun firmy do virtuálního sídla je jedno velké papírování. A někdy i risk

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 8. 2014 9:46

  není (neregistrovaný) ---.178.broadband15.iol.cz

  Jak bych mohl prohrát soudní spor, když jako firma musím mít datovou schránku a soud mi musí posílat poštu do ní?

 • 22. 8. 2014 12:26

  h4x0r

  Přesně na to jsem se šel do diskuze zeptat. Pan Dostál z Alias Profi je kdo, když ani tak základní věc neví? Kde k němu autor článku přišel? Proč si informace neověřuje?
  Mně někdo takovouhle blbost, ba přímo FUD, říci, tak si řeknu:
  Buď je blbej jak tágo a nebudu ho citovat jinde než v doporučovacím dopisu k příjmu na oddělení a nebo to naopak ví moc dobře a snaží se lhát a v takovém případě se s ním už absolutně nebavím.

  Pane Veselecký, můžete nám to trochu přiblížit? Díky.

 • 22. 8. 2014 11:53

  Libor_Hraba

  A nemají společnosti tyto povinnosti v případě jakékoli změny sídla kamkoli? Virtuální sídla za to nemohou. Naopak, díky službě, kterou některé takové společnosti poskytují, ušetří klient hodně práce a nervů.
  Článek je celkem věcný, byť možná zbytečně obsáhlý až nepřehledný. Navíc jsou v článku nesmysly a to jeho důvěryhodnost výrazně sráží.
  Například informace o zániku podnájemní smlouvy v případě prodeje nemovitosti vlastníkem je přinejmenším úsměvná a svědčí o špatné přípravě redaktora. Souhlasím však s tvrzením, že pokud se někdo chystá využít služby Virtuálního sídla, měl by si hledat společnosti, které mají nemovitost ve vlastnictví, nebo jsou s nimi jinak majetkově svázány. Avšak podnájemní smlouva zaniká ze zcela jiných důvodů, než zde popisujete, pane redaktore! ;-)
  Také si nejsem jist, o co se opíráte při tvrzení, že Virtuální kancelář nemůže poskytnout sídlo podnikání pro OSVČ. Mohu Vás však ujistit, že to není pravda!
  Klienti Virtuálních sídel by si měli uvědomit, že úhradou sídla starost o podnikání nekončí. Proto by si měli vybírat takové partnery pro spolupráci, kteří jsou z dlouhodobého hlediska spolehliví, fundovaní a klientovi pomáhají i s další problematikou, jako například právní porada či účetnictví.
  Pokud budete mít potřebu, pane redaktore, jsem ochoten se Vám k této problematice vyjádřit. Případné dotazy mi zasílejte na hraba@comeflex.cz

 • 22. 8. 2014 14:16

  Robert (neregistrovaný) ---.comeflex.com

  Proč zde ve článku tvrdí autor společně s nějakým Mauerem, že OSVČ nemohou využívat virtuální sídlo?

 • 22. 8. 2014 17:28

  Libor Hraba

  Ahoj Roberte, můžeme to probrat v pondělí při obědě, pokud budeš v práci, ale je to nesmysl! Problematiku sídla podnikatele OSVČ nově upravuje občan, živnostenský zákon a zákon o veřejných rejstřících a ne zákon o korporacích. Ten fyzické osoby neřeší. V žádném případě není pravdou, že by zákon zakazoval OSVČákům využívat virtuální sídla. Klidně se podívej do OZ, je to § 420 a § 429. Z toho je jasné, že i OSVČ, nově Podnikatel, může uvádět do veřejného rejstříku i jiné sídlo než skutečné. Skutečným sídlem je myšleno místo, kde skutečně vykonává podnikatelskou činnost, pokud vůbec takové místo existuje. Je spousta oborů, ve kterých je složité určit skutečné místo výkonu podnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).