Hlavní navigace

Připravili stát o půl miliardy na daních, finanční správa je odhalila

18. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Daňový únik na DPH, který dosahoval půl miliardy korun, odhalila a také zajistila finanční správa. Na podvodu se podílely osoby hned z několika států EU.

Finanční správa si v rámci boje proti daňovým únikům připisuje další plusové body. Odhalila rozsáhlý daňový únik na dani z přidané hodnoty, do kterého byly zapojeny osoby hned z několika evropských států. Mezi nimi bylo například Německo a také Dánsko.

Mohlo by vás zaujmout: Čím na sebe můžete přivolat daňovou kontrolu z berňáku?

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Obrali stát o půl miliardy na daních, dlouho se z peněz neradovali. 

Daňový podvod dosáhl téměř půl miliardy korun. Peníze se podařilo správcům daně zajistit a celou částku chybějící daně vybrat. Obchodem, na základě kterého byl stát o daň okrádán, byly komodity obchodované na energetických trzích. 

Čtěte také: Babiš nabídl Čechy jako „pokusné králíky“ pro rozšíření reverse – charge

Jak je uvedeno ve zprávě Finanční správy ČR, svými atributy se zrealizovaný podvod podobal podvodným obchodům s emisními povolenkami, zejména rychlostí prodeje, rychlostí převodu finančních prostředků a vysokými částkami plnění.

Podle slov ministra financí Andreje Babiše by v boji proti karuselovým podvodům výrazně pomohlo širší uplatnění metody reverse charge: I tato komodita, s níž se podvodníci snažili připravit stát o půl miliardy, je na seznamu těch, kde bychom rozšíření tohoto režimu uvítali. 

Připomeňte si: Vysvětlujeme přenesení daňové povinnosti u DPH v příkladech

Ministerstvo financí a Finanční správa ČR v souvislosti s daňovými úniky připravuje rozšíření režimu přenesení daňové povinnosti o další komodity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).