Hlavní navigace

Názory k článku Příští rok začne platit kontrolní hlášení. Víte, jak konkrétně bude vypadat?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 8. 2015 9:13

  mamčaRBK

  Hlavně, že se snižuje byrokracie pro podnikatele.

  Ovšem, člověk bude aspoň detailně znát zákon o DPH, to je pravda.

  Ale co je moc, to je moc. To jsem zvědavá, jak budou novelizace programů přizpůsobeny. Protože vypisovat to do tiskopisů, tak nad tím strávím hrozně moc času. Kdo to zaplatí podnikatelům, kteří ani z podstaty svého podnikání nemohou nikoho podvádět, krátit tržbu apod., nebo jen o nepatrné částky. Ale budou pykat za koho? To bych ráda věděla.

  Homolková

 • 31. 8. 2015 12:58

  Milan (neregistrovaný)

  Ekonomika je hra... tvoříme pravidla hry, která by měla vytvořit férovost této hry. Čím více hráčů tuhle hru hraje, tím hůře se bude splňovat férovost všech hráčů. Pravidla jsou už nějak nastavena a pouze se vyvažují, ale pokud jsou nastavena už v základu špatně, tak takto můžeme vyvažovat, ale stejně nikdy rovnováhy a férovosti nedosáhneme. Vždycky budou existovat hráči, kteří budou podvádět. Stát by se měl zamyslet nad současným daňovým systémem a Paretovým principem.
  20% (levných) pravidel dokáže zajistit férovost hry na 80%. Tato kontrolní hlášení jsou imho v oněch zbylých 80% pravidel, které zvýší férovost hry jen nepatrně.
  Myšlenka je sice jasná a krásná, je přece dobré vědět, že dodavatel i odběratel hrají podle pravidel, ale čemu to pomůže, když vím, že daně, které poctivě odvádím, stát vynaloží neúčelně na předražené zakázky, na kterých se napakuje horních pár procent?

 • 7. 9. 2015 21:48

  Petr (neregistrovaný)

  Rekord v délce trvání existence firmy, která DPH neodvede (a která se dopouští trestného činu neodvedení DPH v karuselovém podvodu) se pohybuje v hodnotách hodin či dnů. Výkaz za čtvrtletí jim zláme vaz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).