Hlavní navigace

Schválí dnes poslanci cenzuru internetu?

21. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslanecká sněmovna na svém dnešním zasedání projedná novelu loterijního zákona. Ta mimo jiné obsahuje paragraf, který podle mnoha odborníků znamená cenzuru internetu. V rámci pozměňovacích návrhů se totiž do zákona přidala pasáž, že provozovatelé internetového připojení musí zajišťovat, aby se uživatelé nemohli dostat na stránky tuzemských i zahraničních loterijních firem, které nemají licenci ministerstva financí, a to včetně stránek, které obsahují reklamu na tyto loterijní weby.

Proti popisovanému záměru  na blokování Internetu by se daly vznášet různě zaměřené argumenty. O nepřípustnosti a protiústavnosti cenzury, která zde má být fakticky zavedena. O nesouladu s právem Evropské unie. O nepřípustném svalování odpovědnosti na třetí stranu, domnívá se Jiří Peterka, nezávislý konzultant a publicista. Čtěte více na Lupa.cz: Padne zítra Internet za oběť hazardu?

Proti novele vznikla i petice nazvaná “Proti cenzuře internetu”, kterou ke dnešnímu dni podepsalo již přes 12 tisíc lidí.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).