Hlavní navigace

Spouští se nový projekt. Stáže ve firmách speciálně pro studenty

12. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Je tu nový projekt stáží ve firmách. Tentokrát je přístupný i studentům středních a vysokých škol. Studenti mohou získat praktické zkušenosti praxí. Placenou.

Po stážích ve firmách pro absolventy, nezaměstnané a lidi vracející se na trh po delší pauze, přichází Fond dalšího vzdělávání s dalším projektem. Jedná se o stáže studentům posledních ročníků, které jim mohou usnadnit vstup na trh práce po absolvování školy.

Stáže nově i pro studenty

Projekt Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání bude financován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. U žáků posledního ročníku středních škol a studentů posledních dvou semestrů VOŠ či VŠ podpoří získávání pracovní praxe. Stáže přinesou 840 zájemcům možnost získat pracovní praxi během studia.

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Až tři čtvrtiny zaměstnavatelů při náboru absolventů škol jednoznačně preferují uchazeče s prokazatelnou praxí.

Absolventi stáží budou mít podstatný náskok před svými spolužáky při získání pracovní příležitosti. Prokáží se praxí v oboru doloženou certifikátem. Ten jim může významně pomoci při získání pracovního místa, ať už ve firmě, kde stáž vykonávali, případně u jiné společnosti.

Zájem o stáže ze strany uchazečů i poskytovatelů se již prokázal u projektu, který byl spuštěn v měsíci září 2012. O Stáž ve firmách se aktuálně uchází cca 1600 stážistů a stáž nabízí více než 400 firem.

Čtěte také: Přijímáte nové zaměstnance? Proškolte je v rámci stáže ve firmách

Studenti získají pracovní zkušenosti

Nový projekt napomůže k praktickému nabývání pracovních zkušeností. Reaguje tím na problém zaměstnatelnosti absolventů škol, kteří se potýkají s nedostatkem pracovních zkušeností.
Pro firmy je to potíž. Nemají čas zjišťovat, jak je který absolvent schopný. Proto raději
preferují ty uchazeče o práci, kteří jsou schopni doložit pracovní praxi,
vysvětluje Pavel Kryštof, ředitel Fondu dalšího vzdělávání.

Poskytnutí praxe je samozřejmě výhodně pro obě strany. Budoucí absolventi získají pracovní
zkušenosti, naučí se novým dovednostem a dostanou šanci předvést se v tom nejlepším
světle u potenciálního zaměstnavatele. Firmy jako poskytovatelé praxe mají možnost vychovat si budoucího zaměstnance a ověřit si jeho schopnosti. Fixní náklady spojené se stážemi uhradí firmám Fond dalšího vzdělávání (FDV).

školení účto leden 23 Kučerová

Čtěte také: Motivační příspěvek na vzdělávání uplatníte do nákladů. Třeba i na vlastní dítě 

Podle FVD se absolventi často točí v bludném kruhu. Jako uchazeči o zaměstnání jsou odmítáni, protože nemají pracovní praxi, kterou jim ale nikdo nechce poskytnout. Zájemci se do projektu mohou registrovat od února 2013. Registrace bude možná přes internetové stránky www.stazepromlade.cz. Stránky budou spuštěny v měsíci prosinci tohoto roku.

Zde si vyberou a přihlásí takovou stáž, která bude odpovídat oboru jejich studia. První párování žáků a studentů s konkrétními firmami je plánováno na březen 2013. Velkou výhodou je, že stáže studentů jsou placené. Student bude vykonávat práci na základě dohody o provedení práce se sazbou 60 Kč za odpracovanou hodinu. Délka jednotlivých stáží je jeden až tři měsíce. Projekt skončí v srpnu 2015.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).