Hlavní navigace

Stahujte nové tiskopisy Prohlášení k dani a Roční zúčtování daní

25. 10. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finanční správa zveřejnila nové tiskopisy, které jsou určeny pro plátce daně ze závislé činnosti v souvislosti s vedením mzdové agendy. Stáhněte si je již nyní.

Pro rok 2018 byly zavedeny nové tiskopisy Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob a Žádost o roční zúčtování daní a daňových záloh. 

Novela zákona o daních z příjmů, takzvaný daňový balíček, tak poprvé přinesla možnost uplatnit slevy na dani i nezdanitelné části základu daně elektronickou formou.

O nových tiskopisech jsme informovali v článku Nové prohlášení k dani. Písemně nebo elektronicky, ale maximálně na rok

Tiskopis Prohlášení k dani je nadále možné předkládat i činit (podepisovat) v listinné podobě, ale také v nové elektronické formě. Jestliže zaměstnavatel využívá elektronickou formu tiskopisu, musí zajistit jednoznačnou identifikaci zaměstnance (poplatníka), a to zaručeným elektronickým podpisem nebo prostřednictvím interního informačního systému. Finanční správa k tomuto postupu zaměstnavatelům doporučuje upravit podmínky využití elektronické formy tiskopisu interním mzdovým předpisem.

Nový tiskopis Prohlášení k dani je i pro rok 2019 stále pod vzorem číslo 26.

Čtěte více: Podrobnosti k novým tiskopisům i odkazy, jak vyplnit nové tiskopisy

Výše uvedené tiskopisy budou zároveň vydány tiskem a budou dostupné na pobočkách finančních úřad v druhé polovině prosince. 

Je ale i nadále možné používat tiskopis Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti vzor č. 25 a vzory předchozí (na tři zdaňovací období) u zaměstnanců, kteří budou činit prohlášení k dani pouze listinnou formou. 

ZMĚNY A NOVINKY 2019

Co se všechno změní pro podnikatele v roce 2019? Přehledně na jednom místě

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).